האם פרופ' רוני גמזו ישוב לנהל את איכילוב?

פרופ' רוני גמזו, שעזב את תפקיד מנכ"ל משרד הבריאות בסוף השבוע, ישוב ככל הנראה לביה"ח איכילוב בת"א - שממנו פרש לפני 4 שנים. גמזו ישמש כרופא נשים מן המניין, מאחר שאין הוא יכול לכהן בתפקיד ניהולי במשך שנה בעקבות פרישתו. בתום תקופת הצינון - הוא עשוי להתמנות למנכ"ל המוסד הרפואי

חוזר לאיכילוב. גמזו (Nati Shohat/FLASH90)

יומיים לאחר שמנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, הודיע על סיום תפקידו - מתברר כעת כי הוא יחזור ככל הנראה לבית החולים איכילוב בתל אביב, בו שימש כמנהל כללי תחנת ניהולו של פרופ' גבי ברבש לפני ארבע שנים. למרות שפרש מאחד התפקידים הבכירים במערכת הבריאות, גמזו ישוב לתפקיד של רופא מן המניין. בתום תקופת צינון בת שנה הוא עשוי לעמוד בראש המוסד הרפואי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הכללים, על פרופ' גמזו נאסר לכהן בתפקיד ניהולי במשך שנה שלמה. בעקבות כך, גמזו ישמש כרופא נשים. בנוסף, מתברר כי במהלך שנות כהונתו כמנכ"ל משרד הבריאות, גמזו המשיך לנתח בבית החולים איכילוב בהתנדבות, כדי לשמור על כשירות מקצועית.

לפי ההערכות, ברגע שמנהל בית החולים הנוכחי פרופ' גבי ברבש, יפרוש מתפקידו, גמזו יהפוך להיות אחד המועמדים המובילים לניהול המוסד. חשוב לציין כי תפקיד המנהל הכללי של בתי החולים איכילוב ותל השומר, נחשבים לתפקידים היוקרתיים במערכת הבריאות בישראל - תפקיד שאף נחשב ליוקרתי יותר מהתפקיד של מנכ"ל משרד הבריאות. ברבש עצמו נתפס כאחד מהמנהלים הנחשבים בארץ.

בעבר כבר היו מקרים שמנכ"לים של משרד הבריאות חזרו מיד לאחר סיום תפקידם לנהל את בית החולים ממנו פרשו, כמו למשל פרופ' גבי ברבש עצמו, שחזר בשנת 1999 לנהל את איכילוב לאחר קדנציה כמנכ"ל המשרד. פרופ' מאיר אורן, למשל, חזר לנהל את בית החולים הלל יפה בחדרה.

בהודעת משרד הבריאות שפורסמה ביום שישי האחרון, צוין כי גמזו סיכם עם שרת הבריאות יעל גרמן כי יסיים את תפקידו בתום ארבע שנות קדנציה מלאות, ב-1 ביוני השנה. בהודעה לא צוין מהי הסיבה לסיום כהונתו, אך הרקע הוא חילוקי דעות מקצועיים בינו לבין השרה גרמן.