מצבה של אורטל קשה: ‫"עושים הכל כדי לייצב את היולדת"

כשמצבה קשה מאוד, ולאחר שאיבדה את שני התאומים שנשאה ברחמה, עדיין מאושפזת בבית החולים אסף הרופא היולדת אורטל הלל. בביה"ח אמרו כי הם עושים הכל על מנת לייצב אותה ויבחנו עוד אפשרויות. אתמול אחיה האשים: "הם לא התייחסו אליה עד שהיה מאוחר"

היולדת שמאושפזת (חדשות 2)

בבית החולים אסף הרופא ממשיכים הבוקר (ו') להילחם על חייה של אורטל הלל (26), שהגיעה שלשום לחדר לידה , כשהיא בסוף החודש החמישי להריונה, בעקבות כאבים שחשה. מצבה הידרדר במהירות לקריסת מערכות, והיא איבדה את שני התאומים שנשאה ברחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

‫"המצב שלה עדיין קשה מאוד והרופאים עושים הכל על מנת לייצב אותה", אמרו בבית החולים לחדשות 2 Online. בשעה 10:30 צפויה להתקיים ישיבת רופאים, לאחריה ייתכן ויתקבלו החלטות חדשות באשר לטיפול בה. היא עדיין מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים ומצבה מוגדר קשה.

אחיה של הלל טען אתמול שהרופאים לא התייחסו אליה מוקדם מספיק - מה שהוביל להידרדרות במצבה. "העבירו אותה מחדר לחדר, הייתה התרשלות ענקית של בית החולים", האשים האח חנן פדידה.

"היא הייתה מטופלת ועשתה הפרייה. ברגע שרואים שהיא בסיכון גבוה והיא מגיעה לבית חולים מצפים שיטפלו בה בצורה מבוקרת", אמר אחיה. "במקום זה, העבירו אותה בבית החולים מחדר לחדר. הגענו למצב שאנחנו מאבדים לא רק את התאומים אלא קרובים לאבד אותה. המון זמן עבר בין הדימומים שלה ועד שהתחיל הטיפול של הרופאים".

"כשמגיעה אישה בשמירת הריון מן הראוי שיזעיקו רופא, ואם היא מתלוננת על כאבים ולא מביאים מישהו ברמה גבוהה לטפל בה ברור שיקרה אסון בשלב כלשהו. הם פשוט איבדו את השליטה על הטיפול בה. אני מבקש מעם ישראל להתפלל לרפואה שלמה של אחותי", הוסיף.