פרסום ראשון: מנכ"ל משרד הבריאות התפטר מתפקידו

פרופ' רוני גמזו, שמשמש כמנכ"ל משרד הבריאות משנת 2010 החליט לסיים את תפקידו - כך נודע לראשונה לחדשות 2. הרקע להחלטה הוא חילוקי דעות מקצועיים בינו לבין שרת הבריאות גרמן. "אני עוזב בתחושת סיפוק מלאה", הוא אמר

פרופ' רוני גמזו (Nati Shohat/FLASH90)

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' רוני גמזו, הודיע היום (ו') על התפטרותו - כך נודע לראשונה לחדשות 2. בהודעת משרד הבריאות צוין כי גמזו סיכם עם שרת הבריאות יעל גרמן כי יסיים את תפקידו בתום ארבע שנות קדנציה מלאות, ב-1 ביוני השנה. בהודעה לא צוין מהי הסיבה לסיום כהונתו, אך הרקע הוא חילוקי דעות מקצועיים בינו לבין השרה גרמן. הוא מסיים את התפקיד בעיצומו של המשבר בבית החולים הדסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גמזו משמש כחבר פעיל בוועדת גרמן לחיזוק הרפואה הציבורית וימשיך לייעץ לשרה בנושא. הוא גם ימשיך לייצג את ישראל כחבר דירקטוריון הבריאות של ארגון ה- OECD. הוא מונה לתפקיד בשנת 2010 על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, זאת לאחר שהמנכ"ל הקודם איתן חי-עם התפטר.

"אני עוזב בתחושת סיפוק מלאה", אמר פרופ' גמזו. "אני משאיר מאחוריי משרד חזק עם חזון ברור שתוכנית העבודה שלו סדורה לשנתיים הקרובות, ושבראשו עומדים גורמי המקצוע הטובים ביותר במערכת ובמבנה ארגוני איתן".

הוא הודה לשרה גרמן וציין כי "שלא כבעבר, חלופת המנכ"לים תהיה מסודרת, מכובדת ורצף הניהול המצויין יתמשך. משרד הבריאות הוא בית ומערכת הבריאות היא נחלתי לה אמשיך לתרום כל חיי". שרת הבריאות גרמן אמרה בתגובה כי ביקשה מפרופ' גמזו לשמור על קשר ולשמש לה כיועץ.

ישמרו על קשר. השרה גרמן (חדשות 2)

במהלך כהונתו הוא התמודד עם מספר משברים במערכת הבריאות הישראלית ובהם: הסדרת הניהול בקופת חולים מאוחדת, שביתות האחיות, שביתת הרופאים ומחאת המתמחים שהסתיימו בהסכם, משבר הרקמות במכון לרפואה משפטית, ניהול חיסוני הפוליו ועוד.  

כחלק מתפקידו, אחראי גמזו על הסדרה, בקרה ופיקוח על מערכת הבריאות דרך מנהלי הרפואה, הסיעוד, בריאות הציבור, חטיבת הבריאות, פיקוח על קופות החולים וגופי המטה השונים של המשרד. הוא גם אחראי על אספקת שירותי הבריאות שבאחריות המשרד ועל תפעול של בתי החולים בבעלות הממשלה.