"לא התייחסו עד שהיה מאוחר מדי"

אחיה של אורטל הלל, היולדת שמאושפזת במצב קשה לאחר שאיבדה את התאומים שברחמה, טוען כי בית החולים התרשל בטיפול באחותו: "הם ידעו שמדובר בהריון בסיכון גבוה ובכל זאת היא חיכתה הרבה זמן עד שהתייחסו אליה ברצינות", אמר. "אנחנו מבקשים שעם ישראל יתפלל בשבילה"

הטרגדיה בבית החולים אסף הרופא: בעוד הרופאים נלחמים על חייה של אורטל הלל, טוען אחיה שהרופאים לא התייחסו אליה מוקדם מספיק - מה שהוביל להידרדרות במצבה. "העבירו אותה מחדר לחדר, הייתה התרשלות ענקית של בית החולים", מאשים האח חנן פדידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הגיעה לחדר הלידה אורטל הלל, כשהיא בסוף החודש החמישי להריונה, בעקבות כאבים שחשה. בבית החולים מצבה הידרדר במהירות לקריסת מערכות, והיא איבדה את שני התאומים שנשאה ברחמה. היא מאושפזת כעת במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים ומצבה מוגדר קשה.

"היא הייתה מטופלת ועשתה הפרייה. ברגע שרואים שהיא בסיכון גבוה והיא מגיעה לבית חולים מצפים שיטפלו בה בצורה מבוקרת", אומר אחיה. "במקום זה, העבירו אותה בבית החולים מחדר לחדר. הגענו למצב שאנחנו מאבדים לא רק את התאומים אלא קרובים לאבד אותה. המון זמן עבר בין הדימומים שלה ועד שהתחיל הטיפול של הרופאים". 

"תתפללו בשבילה". האח חנן פדידה (חדשות 2)

הרופאים לא הצליחו להציל את התאומים

"כשמגיעה אישה בשמירת הריון מין הראוי שיזעיקו רופא, ואם היא מתלוננת על כאבים ולא מביאים מישהו ברמה גבוהה לטפל בה ברור שיקרה אסון בשלב כלשהו. הם פשוט איבדו את השליטה על הטיפול בה. אני מבקש מעם ישראל להתפלל לרפואה שלמה של אחותי", הוסיף.

אתמול, כשהיא הגיעה לבית החולים, נלקחה אורטל למחלקת טיפול נמרץ כשהיא בסכנת חיים, תוך שהרופאים מנסים להציל את שני העוברים שלה. למרות המאמצים היא איבדה את התאומים תוך זמן קצר, והרופאים עדיין נאבקים על חייה.