המאבק לחיים של תמי: "רק השתלת ריאות דחופה תציל את חייה"

עד לפני 5 שנים ניהלה תמי פרגר אורח חיים שגרתי ופעלתני למדי - אלא שלפני 5 שנים חלתה במחלת ריאות קשה, שהיום הביאה למצב שבגללו היא לא יכולה לנשום בכוחות עצמה. פרגר, יחד עם עוד כ-80 חולים במצבה, זקוקה להשתלת ריאות דחופה על מנת לשרוד. "חתמו על כרטיס אדי, כדי שנמשיך להרגיש חיבוק של אמא", קרא בנה של תמי

ממתינה להשתלה מצילת חיים. פרגר (מתוך אלבום משפחתי)

המאבק לחיים של תמי: עד לא מזמן ניהלה תמי פרגר, בת 55, חיים רגילים, שמחים ומאושרים. היא שימשה מורה לחינוך מיוחד במשך 20 שנה, הייתה פעילה חברתית אקטיבית ואהבה במיוחד לטייל בארץ ובעולם. אלא שלפני 5 שנים חלתה פרגר במחלת ריאות קשה שהובילה אותה למצב שבו היא מתקשה לנשום בכוחות עצמה - ונשקפת סכנה של ממש לחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כ-6 שבועות, אושפזה פרגר במצב קריטי בבית החולים "בלינסון" לאחר הידרדרות נוספת ומצבה מוגדר קשה מאוד. היא מונשמת ע"י מכונת הנשמה והפתרון היחיד שישאיר אותה בחיים הוא השתלת זוג ריאות.

אלא שכיוון שרמת הנוגדנים בגופה של תמי גבוהה מאוד בהשוואה לממוצע של אדם רגיל, לא ניתן לבצע בה השתלת ריאות - מה שהביא לכך שעברה טיפול מיוחד להורדת נוגדנים שנעשה באדיבותה של קרן המחקרים של מכון הריאות של בית החולים "בלינסון", על מנת לאפשר את הניתוח העתידי ומציל החיים.

בימים אלה, תמי זקוקה בדחיפות להשתלה, וכל יום שעובר קריטי להצלת חייה. ככל שהימים עוברים, סיכויה של תמי לעבור בהצלחה את ההשתלה הולכים ויורדים ונשקפת סכנה מיידית לחייה. משפחת פרגר תלויה היום ברצונם הטוב של תורמים או משפחותיהם אשר מוכנים לתת חיים לתמי ולעוד כ-1000 חולים הממתנים להשתלות בארץ.

"חתמו על כרטיס אדי - והצילו חיים"

"רוצים להמשיך ולחוש את החיבוק של אמא" (מתוך אלבום משפחתי)
בנה של תמי, אלדד, כתב על התחושות הקשות של המשפחה בעקבות מצבה: "אנחנו מרגישים חסרי אונים. אין לנו סדר יום נורמלי, אנחנו חיים בחוסר וודאות שהתעצם בחודשיים האחרונים ותלויים בעזרת הזולת שאולי תגיע ואולי לא. אלמנט הזמן הוא קריטי ואנחנו מברכים על כל יום שהיא איתנו אבל אנחנו צריכים תרומה היום יותר מתמיד. זו האפשרות היחידה שלנו ושלה לצאת מזה. היא צריכה להגיע כשירה להשתלה וככל שהזמן עובר היא נחלשת - פיזית ונפשית."

פרגר הבן קורא לכל מי שרק יכול לסייע למשפחתו ולחולים אחרים - ולחתום על כרטיס אדי לתרומת איברים: "אמא זה אולי משהו ברור מאליו להרבה אנשים. לנו זה כבר לא - ואנחנו רוצים אותה איתנו. רוצים אותה סבתא חמה ומחבקת, רוצים לקבל ממנה חמסה שנעבור לבית חדש, ובעיקר רוצים חיבוק חזק של אמא. אז לכו לחתום כי זה מה שיעזור לאמא שלנו."