המדבר התחפש: שלג ירד ונערם במצפה רמון

פורים הגיע גם למצפה רמון שבנגב: המדבר החליף הבוקר את צבעו מצהוב ללבן, לאחר שמעטה של שלג בגובה של שני סנטימטרים כיסה את העיירה הקטנה שבמרכז הנגב. שלג כבד יורד בחרמון, האתר סגור למבקרים

שלג במצפה רמון, הבוקר (דוברות המועצה האזורית הר הנגב)

הנגב התחפש לחרמון: חגיגות הפורים במצפה רמון שבנגב הבוקר הפכו לחגיגות ולבנות במיוחד - זאת לאחר שעקב מזג האוויר הקר ששרר הלילה (ו') באזור, כיסה מעטה לבן של שלג את העיירה הקטנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלג קל בגובה של שני סנטימטרים ירד ונערם על הקרקע, מה שהוסיף לשמחה ולהתרגשות של הילדים המחופשים. חוץ מבנגב, שלג קל ירד גם בהרי הגליל העליון - באזור הר מירון ובית ג'אן ושכבה דקה הצטברה על הקרקע.

שכבה לבנה כיסתה את מצפה רמון, הבוקר (המייל האדום)


בחרמון, לעומת זאת, יורד שלג כבד שבעקבותיו נסגר האתר למבקרים ולגולשים. ברכבל התחתון הצטברו 15 סנטימטרים של שלג וברכבל העליון 25 סנטימטרים. מאתר החרמון נמסר כי ככל הנראה שהאתר צפוי להיפתח מחר למבקרים בלבד, אך הדבר תלוי בתנאי מזג האוויר.

שטפונות באזור מצדה, השבוע (רשות הטבע והגנים)

לצד השלג, הגשמים ממשיכים לרדת - ולגרום להצפות ולשיבושי תנועה: כביש 90 בין עין גדי לאזור המלונות נסגר לתנועת כלי רכב עקב שטפונות, וכמוהו גם כביש 40 סמוך לעבדת, זאת לאחר שנחל צין הוצף. במועצה האזורית הר הנגב ובמשטרה מבקשים מהציבור שלא להגיע לאזור עקב זרימה חזקה בנחלים.

ומה צפוי לנו בימים הקרובים? מחר יהיה מעונן חלקית, הטמפרטורות יעלו מעט אך עדיין יהיו נמוכות מהרגיל. בראשון התחממות ניכרת ומזג אוויר נאה, בשני מעונן עם ירידה קלה בטמפרטורות ובשלישי מעונן, גשם לפוי לרדת אחר הצהריים והטמפרטורות ירדו במידה ניכרת.