נס פורים למשפחה מבית לחם

למרות שרואן הקטנה לא יהודיה, היא התחפשה בחג פורים וסוף סוף הרשתה לעצמה לחייך. הילדה מבית לחם נחלצה מסכנת מוות והתחילה להחלים מדלקת הפרקים החריפה ממנה סבלה, בזכות טיפול ביולוגי חדשני בבית החולים הדסה עין כרם

רואן סוף סוף יכולה לחייך (חדשות 2)

אחרי כמעט שלושה חודשים, שוחררה היום (ה') רואן הקטנה, שמצבה הגופני היה חמור עד והוריה כמעט ואיבדו תקווה. בהליך רפואי חדשני, הכולל טיפול ביולוגי מיוחד שכלל שלוש תרופות, הצליחו הרופאים בבית החולים הדסה עין כרם לשפר את מצבה לאין ערוך. רואן הקטנה אמנם לא יהודיה, אבל כחלק מהשמחה התחפשה גם היא בחג הפורים כשהיא עומדת לראשונה מזה חודשים רבים בכוחות עצמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרופסור שמעון רייף, מנהל מחלקת ילדים סיפר בשיחה עם חדשות 2 אונליין כי,"דלקת הפרקים ממנה סבלה רואן לא הייתה מחלה פשוטה היא מחלה משתוללת כמו שריפה, כזאת שמכלה כל דבר שרק אפשר ולא מגיבה לתרופות הרגילות".

לדברי פרופסור רייף, "היא סבלה במשך שנים רבות, כמעט מרותקת באופן תמידי, זאת דלקת שתופסת את כל איברי הגוף, רגע לפני התפתחות של סרטן דם".

רואן והוריה (חדשות 2)

פרופ' רייף שראה כבר מקרים רבים מסוג זה עדיין משחזר בעיניי רוחו את הטיפול החדשני. "זה אחד הטיפולים הכי קשים שעברנו בשנים האחרונות ואני כבר עובד לא שנה ולא שנתיים", ציין הרופא. "מדובר בלוגיסטיקה שלמה, מכלול של שלוש תרופות חדשניות שנלחמות בו זמנית במערכת הדלקתית ובמערכת החיסונית. המסר הוא שמסירות מביאה לתוצאה טובה".

אימה של רואן, מאג'דה, מתרגשת גם היא ממצבה של בתה. "אנחנו מרגישים מצוין, בהתחלה רואן לא הייתה יכולה לשבת או לישון כמו שצריך ולבצע את הדברים היומיומיים", אמרה בסיפוק מאג'דה. "תוך כדי תהליך השיקום מצבה השתפר מאוד, אנחנו מאד מתרגשים".

כעת, אחרי שהתחפשה לכיפה אדומה וחייכה לראשונה מזה תקופה ארוכה, תתחיל רואן הקטנה את הליך השיקום בבית החולים אלין בירושלים. מצבה עדיין דורש טיפול, אבל לפחות היא נחלצה מסכנת המוות שבה הייתה רק לפני חודשים ספורים. הרופאים מגדירים זאת כ"נס חג פורים".