שלג קל בחרמון: האתר סגור למבקרים

באתר החרמון דיווחו על 15 סנטימטרים של שלג שירדו במפלס התחתון באתר. בשל תנאי הסערה האתר סגור למבקרים עד ליום שבת לפחות, אז מקווים שתנאי מזג האוויר יאפשרו לקהל רב להגיע לאתר. הסערה ברחבי הארץ צפוייה להיחלש מחר בשעות הצהריים

שלג בחרמון, ארכיון (אביב חזן)

פורים סוער, גשום ואפילו מושלג: באתר החרמון דיווחו הבוקר (ה') על 15 סנטימטרים של שלג שנערמו במהלך הימים האחרונים במפלס התחתון. עם זאת, בשל מזג האוויר הסוער האתר סגור למבקרים עד ליום שבת לפחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באתר מקווים שבשבת ובימי החג בתחילת השבוע יתאפשר למבקרים להגיע לאתר. "אנחנו מתכננים לפתוח את האתר בשבת - עוד צפוי הלילה לרדת שלג", אמר רפאל נווה, קניין אתר החרמון בשיחה עם חדשות 2 Online. "אני לא יודע אם השלג שנערם יספיק לסקי".

"יש ביקוש בשל חופש פורים, אבל אנחנו עוד לא יודעים בוודאות מה יהיו התנאים באתר בסוף השבוע, ואנחנו מקווים שנוכל לפתוח את האתר בקרוב. ייתכן שגם בשבוע הבא תמשיך הסערה - אנחנו עוקבים אחרי התחזית", הוסיף נווה.

הגשם ייחלש בשישי

המערכת החורפית של הימים האחרונים מגיעה היום לשיאה, ותימשך גם מחר בבוקר, עד היחלשות הגשם מחר בשעות הצהריים. במישור החוף המרכזי ובאזור ירושלים מרוכז שיא הגשם בשעות הבוקר והצהריים, שמאופיין בסופות רעמים. בדרום סובלים מהצפות ושטפונות.

גם בכנרת מורגשות תוצאות הסערה: רשות המים הודיעה כי מפלס הכנרת עלה ביממה האחרונה בסנטימטר נוסף. מפלס המים עומד כעת על 211.07- מטרים. בכביש 90 נחסמו חלקית קטעים מדרום לעין גדי בשל סחף על הכביש, וגם גשר צאלים נסגר בשל זרימה חזקה באזור.

בהכנת הידיעה השתתף אלעד זוהר.