יום עצוב בספארי: הג'ירף דארווין הומת

דארווין, ג'ירף מרושת בן 5 הורדם היום בגן החיות, לאחר שנמצא ישוב על הקרקע – ללא יכולת לזוז. בספארי לא יודעים להצביע כיצד נקלע למצבו ובכוונת מטפליו לבצע בגופתו ניתוח שלאחר המוות. "הוא נולד חלש ונקשרנו אליו מאוד", סיפרו בעצב

דארווין בספארי (טיבור יגר, הספארי)

יום עצוב בגן החיות: דארווין, ג'ירף מרושת בן חמש, הומת היום (ב') בעקבות הידרדרות פתאומית במצבו הבריאותי. מטפליו סיפרו כי הוא נולד חלש, לא הצליח לעמוד על רגליו ולינוק מאמו - הג'ירפה דניאלה. בדרך כלל, ג'ירפים מסוגו יכולים להגיע עד גיל 20.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות מחלקת הפילים והג'ירפות בספארי, בראשות איציק פרנקו, החל מיד להאכיל אותו מבקבוק בתחליף חלב אם, בתקווה שיתאושש. אחרי שבועות רבים של דאגה והאכלות סביב השעון, נראה היה שדארווין התאושש.

אלא שהבוקר דארווין נמצא כשהוא יושב על הקרקע בלי יכולת לקום. "מיד התחלנו בטיפול, אבל חרף כל המאמצים הוחלט בסופו של דבר להרדימו למוות", נמסר מהספארי. בין היתר ניסו מטפליו לתת לו נוזלים וסטרואידים - ללא הועיל. 

"אנו מקווים שהנתיחה שלאחר המוות תספק לנו את המידע", הוסיפו. לדברי צוות הספארי, הסיכוי להעמיד ג'ירף שכבר יושב שואף לאפס, ועל כן ניתן להבין שהוא היה במצב חמור מאוד.

עם אמו (טיבור יגר, הספארי)

"אחרי שצלחנו את הימים הראשונים לחייו חששנו לו מאוד אבל בשנים האחרונות, אף על פי שהיה הכי נמוך אפילו נמוך מאחיו למחצה הצעיר ממנו, דוליטל, קיווינו שיאריך ימים", סיפרה דוברת הספארי שגית הורוביץ. "אבל זה לא קרה וזה עצוב כי בשנים האחרונות נקשרנו אליו מאוד". ניתן לבצע המתת חסד לבעלי חיים כדי להקטין את סבלם במידת הצורך, מה שלא ניתן לעשות בבני אדם ברוב המדינות.

הג'ירף המרושת, אחד מתתי המין של הג'ירף, מתנשא לגובה כ- 5.30 מטר, ואורך הצוואר שלו כשני מטרים. אורך ראשו כ-60 ס"מ ואורך הלשון כ- 40 ס"מ. למרות אורכו המרשים של צוואר הג'ירף הוא אינו ארוך מספיק כדי להגיע לקרקע ולשתות. בעת השתייה הג'ירף מפסק רגליו וכך מגיע למים, אך בתנוחה זו הוא חשוף לטורפים. אחת הסיבות שבגינן מתו בעבר ג'ירפים הייתה האכלה על ידי מבקרים.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv