אחרי הפסקת החשמל: הזרם שב לעין גדי

במועצה האזורית תמר שבדרום לאהתקיימו לימודים, קיבוץ עין גדי נותק מחשמל ושורה של כבישים באזור נחסמו בעקבות השיטפונות. מזג האוויר אולי מיטיב עם החקלאים, אך התושבים נאלצו להתמודד עם הנזקים שהוא מביא עמו

כבישים נסגרו, שיטפונות בדרום (רשות הטבע והגנים)

מזג האוויר הסוער אמנם שימח את החקלאים ששיוועו לגשם ולמשקעים, אך באזור הדרום כבר אומדים את הנזקים. גם הבוקר (ב') נסגרו כבישים רבים לתנועה ובמועצה האזורית תמר לא התקיימו היום לימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול אחר הצהריים נותק החשמל בקיבוץ עין גדי, והתושבים במקום זועמים על כך שעד לשעות הבוקר התקלה טרם תוקנה. רק בשעות אחר הצהריים שב הזרם ליישוב. בעקבות הפסקת החשמל, חדל מפעל המים "עין גדי" את עבודתו, ובמקום מעריכים שהנזק שנגרם למפעל, שעובד בימים כתיקונם מסביב לשעון, נאמד במיליוני שקלים.

תושבי הקיבוץ כבר מאבדים את סבלנות בעקבות הניתוקים החוזרים שמקשים על שגרת חייהם, דבר שהפך לדבריהם לתופעה חוזרת בימי החורף. "לא הייתה פה סופה יוצאת דופן, לא היו פה רוחות משמעותיות, אנחנו לא יודעים להסביר את זה", הדגישה מירב, תושבת עין גדי בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנחנו די שבורים מזה, התחושה היא שיישובים קטנים ומרוחקים הם נטל על חברת החשמל".

הדרום סוער, הבוקר (רשות הטבע והגנים)

"סכנת חיים של ממש"

גם הדרכים נחסמו הבוקר בעקבות שיטפונות - כביש 90 בין עין גדי לאזור המלונות נסגר לתנועה בעקבות מזג האוויר הסוער והמים שהציפו את הכביש, ובמשטרה עמלים על פתיחת הציר. בשעות הבוקר לא ניתן היה להגיע ליישובים נאות הכיכר ועין תמר בערבה הצפונית. במועצות יתקיימו הערכות מצב מיוחדות באשר לקיום הלימודים במוסדות החינוך באזור.

גם היום צפוי הגשם המפתיע להמשיך לרדת, וברשות הטבע והגנים מדגישים כי עקב החשש משיטפונות אין להיכנס למסלולי טיול באפיקים הנחלים, ואין לנסות ולחצות אותם ברגל וכלי רכב. "מדובר בסכנת חיים של ממש", מדגישים שם היום.

ומה צפוי לנו בימים הקרובים? מחר צפוי גשם מקומי שיתחזק אחר הצהריים, ביום רביעי ירדו גשמים מלווים בסופות רעמים ורוחות חזקות, שלג בחרמון ושיטפונות נוספים בעיקר באזור הדרום. ביום חמישי ימשיכו הגשמים לרדת מהצפון ועד הנגב וביום שישי התקררות נוספת, אך היחלשות בגשמים.