לעיני המצלמות: הזאבה תוקפת בטבריה

מצלמות אבטחה מחוץ למלון דירות בעיר תיעדו את תקיפת הזאבה שגרמה לבהלה ברחבי העיר. בסרטון נראה אב הבית במקום כשהוא נאבק בזאבה, בטרם הצליח להניס אותה. "זה היה מאוד מפחיד", סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online. עיריית טבריה: "הבדיקה העלתה כי הזאבה הייתה חולה בכלבת"

זאבה משוטטת באזור הצפון גרמה היום (ה') לבהלה בעיר טבריה, לאחר שנשכה עשרה בני אדם ונעצרה רק לאחר שנורתה למוות על ידי פקחי רשות הטבע והגנים. בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online נראית הזאבה כשהיא מתנפלת על גבר ואישה מחוץ למלון דירות בעיר. בעיריית טבריה אומרים כי בדיקת גופתה של הזאבה העלתה כי הייתה חולה בכלבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת הסרטון נראית הזאבה כשהיא נושכת אישה פעמיים, לפני שזו מצליחה להתנער ממנה. בשלב זה ממשיכה הזאבה בדרכה. בהמשך חוזרת הזאבה למקום וגורמת לבהלה, אז היא נתקלת באיציק, אב הבית.

תיעוד התקיפה (אסי נחאיסי)

"שמעתי בחורה שצועקת וראיתי את הזאבה תוקפת", סיפר איציק. "אחרי שהיא נשכה אותה היא הלכה אל החוף ואחר כך חזרה ובאה להתקיף אותנו. ניסיתי לגרש אותה והיא התחילה לנשוך אותי".

בסרטון נראית הזאבה כשהיא מזנקת על אב הבית ונושכת אותו. "בזמן התקיפה לא חשבתי אם אולי היא חולה או לא. זה היה מפחיד". בהמשך, מחשש כי הזאבה נגועה בכלבת, קיבלו איציק ויתר הנפגעים חיסונים נגד כלבת וטטנוס.

"לא היו סימנים המעידים על כלבת" 

אחר הצהריים תפסו פקחי רשות הטבע והגנים בצפון את הזאבה והרגו אותה, לאחר שתקפה משעות הבוקר יותר מ-10 בני אדם באזור טבריה. הזאבה נורתה לאחר שתקפה אב וילדה סמוך לקיבוץ גינוסר וגופתה נלקחה לבדיקה וטרינרית על מנת לקבוע האם היא נגועה בכלבת.

פרמדיק מד"א מאיר אשרף, שהעניק טיפול רפואי לפצועים, סיפר כי "כשהגענו למקום ראינו שני פצועים, גבר כבן 32 ופעוטה כבת שנתיים וחצי. הם היו במצב קל עם חבלות וסימני נשיכה בגפיים וסיפרו כי הותקפו על ידי בעל חיים בזמן שהתהלכו במקום". אשרף הוסיף כי "הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם לבית החולים פוריה בניידת טיפול נמרץ".

הזאבה לאחר שנורתה למוות (גיא ורון)

"מדובר בזאבה בוגרת שלא היו בגופה סימנים המעידים על כלבת", סיפר לחדשות 2 Online עמית דולב, אקולוג במחוז צפון של רשות הטבע והגנים. "היא נראתה מאז שעות הבוקר מסתובבת באזור סכר דגניה וקיבוץ גינוסר".

לטענת דולב, על אף שלא היו סימנים פיזיים על גופה שמראים כי חלתה בכלבת, התנהגותה של הזאבה מעידה על תסמינים שמאפיינים את המחלה. "הנטייה לנשוך בני אדם ולא לחשוש מהם הם חלק מהסימנים של כלבת. זה לא דבר סטנדרטי, רגיל או שכיח שזאב בר תוקף כך אנשים".