חשש בצפון: זאבה נגועה בכלבת נשכה 10 בני אדם

הזאבה תקפה מאז שעות הבוקר תושבים באזור טבריה ובהם אב ובתו בת השנתיים וחצי מקיבוץ גינוסר. פקחים של רשות הטבע והגנים הצליחו לאתר את הזאבה וירו בה למוות. גופתה תועבר לבדיקה שתקבע סופית אם הייתה נגועה במחלה המסוכנת

פקחי רשות הטבע והגנים בצפון תפסו והרגו זאבה, שתקפה משעות הבוקר (ה') יותר מ-10 בני אדם באזור טבריה. הזאבה נורתה לאחר שתקפה אב וילדה סמוך לקיבוץ גינוסר וגופתה נלקחה לבדיקה וטרינרית על מנת לקבוע האם היא נגועה בכלבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרמדיק מד"א מאיר אשרף, שהעניק טיפול רפואי לפצועים, סיפר כי "כשהגענו למקום ראינו שני פצועים, גבר כבן 32 ופעוטה כבת שנתיים וחצי. הם היו במצב קל עם חבלות וסימני נשיכה בגפיים וסיפרו כי הותקפו על ידי בעל חיים בזמן שהתהלכו במקום". אשרף הוסיף כי "הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותם לבית החולים פוריה בניידת טיפול נמרץ".

"מדובר בזאבה בוגרת שלא היו בגופה סימנים המעידים על כלבת", סיפר לחדשות 2 Online עמית דולב, אקולוג במחוז צפון של רשות הטבע והגנים. "היא נראתה מאז שעות הבוקר מסתובבת באזור סכר דגניה וקיבוץ גינוסר".

מי שננשך חייב לדווח ולקבל טיפול

לטענת דולב, על אף שלא היו סימנים פיזיים על גופה שמראים כי חלתה בכלבת, התנהגותה של הזאבה מעידה על תסמינים שמאפיינים את המחלה. "הנטייה לנשוך בני אדם ולא לחשוש מהם הם חלק מהסימנים של כלבת. זה לא דבר סטנדרטי, רגיל או שכיח שזאב בר תוקף כך אנשים".

דולב ציין כי רק לאחר הבדיקה הווטרינרית יוכלו הרשויות לקבוע סופית אם חיית הבר הייתה נגועה במחלה המסוכנת. "חשוב להדגיש כי כל מי שהותקף באזור הזה על ידי הזאבה חייב לדווח על כך למשרד הבריאות ולקבל טיפול מונע", אמר. "אם תושבים באזור הבחינו כי הזאבה תקפה כלבים חייבים לדווח גם על כך, כי כלבים אלה חייבים להיכנס מיד להסגר".