שיפור במצב הילד שאושפז במצב קריטי בשל סיבוך של שפעת

צוות הרופאים בבית החולים קפלן שבו אושפז בן ה-7 בשבוע שעבר מדווח כי ביממה האחרונה נותק הילד ממכונת ההנשמה שאליה חובר. הוא שב להכרה מלאה והחל לתקשר עם בני משפחתו הנרגשים

חיסון נגד שפעת (אילוסטרציה) (רויטרס)

שיפור משמעותי נרשם היום (ב') במצבו של הילד בן ה-7, שאושפז בשבוע שעבר במצב קריטי בבית החולים קפלן בשל סיבוך של מחלת השפעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שלישי האחרון הובהל הילד אל בית החולים כשהוא סובל ממצוקה נשימתית חריפה. מבדיקות שנערכו לו נמצא כי הוא לקה בשפעת מסוג B. במהלך היממה האחרונה ניתקו הרופאים את הילד ממכונת ההנשמה שבה הסתייע מאז אשפוזו והוא שב להכרה מלאה והחל לתקשר עם הצוות הרפואי ועם הוריו.

"הוא עדיין מקבל סיוע נשימתי קבוע באמצעות מסכת חמצן, אך אנו מקווים כי ביממה הקרובה יוכל להתחזק עוד ולנשום היטב גם בלעדיו", אמר מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים, ד"ר אלי שפירו.

עלייה בשיעור המתחסנים. ארכיון (חדשות 2)

זינוק במספר המתחסנים נגד שפעת

בכל קופות החולים מדווחים בימיםה האחרונים על זינוק במספר המתחסנים נגד מחלת השפעת בימים האחרונים, על רקע ריבוי המקרים של סיבוכי המחלה. בקופת החולים "מכבי", למשל, מדווחים על עלייה של 1,500% במספר המתחסנים, בעיקר הורים שמחסנים את ילדיהם הקטנים. עם זאת, עדיין מדובר בממוצע מתחסנים נמוך מבתחילת החורף ובקופות החולים ממליצים לציבור שטרם עשה זאת להתחסן בהקדם.

במקביל, דווח אתמול על מקרה נוסף של סיבוכי מחלת השפעת. פעוטה כבת שנתיים מאושפזת במצב בינוני ויציב במרכז הרפואי גליל מערבי בנהריה בשל סיבוך של המחלה. לפני יומיים הובאה הילדה לבית החולים ולאחר מספר שעות חלה הידרדרות במצבה. היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ ילדים, שם נזקקה לחיבור למכשיר הנשמה. מצבה השתפר לאחר טיפול תרופתי אינטנסיבי.