טיסות בוטלו בגלל האובך

גל האבק הכבד ממשיך לכסות את שמי ישראל וגורם לשיבושים בלוחות הנחיתות וההמראות בשדות התעופה ברחבי הארץ. בשל תנאי הראות הקשים השדה באילת נסגר לנחיתות. שדה דב בת"א ישוב לפעילות רק בצהריים

שיבושים בנחיתות ובהמראות (רשות שדות התעופה)

ענן האבק שמסרב לעזוב את אזורנו ממשיך לגרום לשיבושים בשדות התעופה המקומיים. רשות שדות התעופה הודיעה הבוקר (ב') כי שדה התעופה באילת נסגר לטיסות נכנסות בשל תנאי מזג האוויר ותנאי הראות הקשים בעיר הדרומית. שדה דב בתל אביב יישאר סגור לטיסות מסחריות עד לשעות הצהריים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרשות שדות התעופה נמסר כי טיסותיהן של החברות "ישראייר" ו"ארקיע" לשדה דב וממנו תלויות בתנאי מזג האוויר שישררו במהלך היום. כמו כן נמסר כי שדה התעופה בחיפה סגור בשלב זה להמראות ונחיתות. הנוסעים מתבקשים לבדוק בחברות התעופה האם טיסתם יוצאת כמתוכנן.

מאז אתמול בשעות הבוקר שורר מזג אוויר שרבי ואביך ברחבי הארץ, שבעקבותיו נרשם זיהום אוויר כבד - בעיקר בצפון ובמרכז. בגליל המערבי נמדדה אתמול רמת זיהום של פי 41 מהרגיל. זיהום האוויר, שנמשך גם היום, צפוי לחלוף בשעות הערב המוקדמות.

ירושלים של אבק. אתמול (יוסי זילברמן)

אוכלוסיות בסיכון מתבקשות להישאר בבית

המשרד להגנת הסביבה מודיע כי היום ישרור זיהום אוויר גבוה מאוד ברחבי הארץ עקב ריכוזים גבוהים של חלקיקים העוברים בדרכי הנשימה. בשל כך, ממליץ המשרד לחולי לב-ריאות, קשישים, ילדים ונשים בהריון להימנע משהייה מחוץ לבית עד השעה 12 בצהריים לפחות.

זיהום האוויר הגבוה קשור במעבר של שקע מעל מזרח הים התיכון אשר גורם לרוחות חזקות, לסופות חול ולהסעת אבק מכיוון צפון אפריקה לאזורינו. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לעדכן את הציבור בהתאם לנתונים המתקבלים מתחנות לניטור איכות האוויר. ניתן לצפות בנתוני המדידות בזמן אמת באתר מערך ניטור האוויר של המשרד.