מה עומד מאחורי הבשר המיושן?

בשר מיושן שהופשר נמצא כמעט בכל קצביה. הוא זול יותר מהבשר הטרי, אבל הרבה יותר יקר מהבשר הקפוא. בדיקה שלנו מגלה כי במקרים רבים הנתחים שנמכרים כמיושנים כלל לא צריכים לעבור את תהליך היישון, ואם יקפיאו אותם שוב - כפי שרובנו עושים בבית - הם עלולים להיות מסוכנים למאכל

מה עומד מאחורי הבשר המיושן בקצביות, שנמכר במחיר גבוה יותר מבשר קפוא? מסתבר כי הבשר הזה מתאים רק לסוגים מסוימים של הכנה, והוא אינו מתאים לבישול. למרות אפשרות לסכנה בריאותית - בקצביות משתדלים למכור לנו דווקא אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מול הלקוחות בקצבייה עומדות לרוב שלוש אפשרויות לקנייה בשר: קניית בשר טרי, שהוא לרוב היקר ביותר, בשר קפוא שהוא הזול ביותר ובאמצע - נמצא הבשר המיושן, בשר קפוא שהופשר ונתלה במקרר למשך שלושה שבועות. הבשר הזה נחשב טעים יותר כשהוא עולה על המנגל, אבל מתאים פחות לבישול.

למרות זאת, נתחים רבים שמבושלים לפני ההגשה נמכרים ברשתות, למרות שמחירם גבוה יותר ואין באמת צורך ביישון שלהם לפני הבישול. הקצבים ברשתות, כמובן, ממליצים לרוב על הבשר המיושן ולא על הבשר הקפוא.

בנוסף על הראייה הצרכנית, יש בבשר המיושן אפשרות לסכנה בריאותית: את הבשר המיושן לא רצוי להקפיא שוב, ואת זה הקצבים לרוב לא אומרים ללקוחות.

מרשת רמי לוי נמסר בתגובה: תהליך היישון ארוך יותר, מעלה את איכות הבשר ומייקר אותו בהתאם.

מרשת מגה נמסר בתגובה: החברה משווקת בשר מיושן שמקורו בארגנטינה, שנודע באיכותו הגבוהה, ועלות הקנייה לרשת הינה יקרה יותר מהבשר הקפוא ומשפיעה על המחיר הסופי לצרכן".

מרשת שופרסל נמסר בתגובה: הסיבות לפער המחירים בין סוגי הבשר הן איכות גלם הבשר, תהליך היישון והייבוא מארגנטינה.