זיהום אוויר כבד: האובך יישאר עד מחר אחר הצהריים

מאז שעות הבוקר שורר מזג אוויר שרבי ואביך ברחבי הארץ שבעקבותיו נרשם זיהום אוויר כבד– בעיקר בצפון ובמרכז. בגליל המערבי נמדדה רמת זיהום של פי 41 מהרגיל. זיהום האוויר הגיע בערב לשיאו – ויחד עם האובך, יימשך גם מחר. לאוכלוסיות רגישות מומלץ להימנע מפעילות גופנית

מדינה מכוסה באבק: מזג האוויר השרבי והאביך השורר ברחבי הארץ מאז הבוקר (א') צפוי להימשך גם מחר עד לשעות אחר הצהריים. הערב שורר זיהום אוויר כבד בעיקר בצפון ובמרכז, ובמספר מוקדים במדינה נרשמה רמת זיהום אוויר ברמות חריגות במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שיאו של זיהום האוויר הגיע בשעות הערב. הוא יילך ויפחת הלילה ומחר בהדרגה, במקביל לירידה משמעותית בטמפרטורות. האובך יימשך גם מחר עד לשעות אחר הצהריים, אך עד אז הוא יילך וישקע.

האובך הכבד בירושלים, היום (יוסי זילברמן)


במישור החוף נרשם זיהום אוויר גבוה מאוד - וביתר האזורים בצפון ובמרכז הוא מוגדר גבוה מהרגיל. בגליל המערבי נרשם היום זיהום אוויר ברמה של פי 41 מהרגיל, במודיעין סבלו התושבים מזיהום פי 39 מהרגיל, בתל אביב - פי 31, בכרמל פי 28 - ובירושלים - פי 23 מהרגיל. דווקא באזור הדרום נרשמו רמות נמוכות יותר של זיהום.

ענן אבק כיסה את גוש דן (חדשות 2)


המשרד להגנת הסביבה ממליץ לאוכלוסיות רגישות לנקוט באמצעי זהירות גם בשעות הבאות: הלילה ומחר על ציבור הסובל ממחלות נשימתיות ומחלות לב, קשישים, נשים בהריון ופעוטות להישאר עד כמה שניתן בחללים סגורים ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת. המשרד ימשיך לעדכן את הציבור בהתאם לנתונים המתקבלים מתחנות לניטור איכות האוויר.