זינוק במספר המתחסנים נגד שפעת

בקופות החולים מדווחים על עלייה חדה במספר המתחסנים נגד מחלת השפעת, רובם הורים לילדים קטנים שמודאגים מסיבוכי המחלה. במקביל דווח על מקרה נוסף של סיבוכי שפעת - פעוטה בת שנתיים מעכו מאושפזת במצב בינוני ויציב

חיסון נגד שפעת (אילוסטרציה) (רויטרס)

בכל קופות החולים מדווחים היום על זינוק במספר המתחסנים נגד מחלת השפעת בימים האחרונים, על רקע ריבוי המקרים של סיבוכי המחלה. בקופת החולים "מכבי", למשל, מדווחים על עלייה של 1,500% במספר המתחסנים, בעיקר הורים שמחסנים את ילדיהם הקטנים. עם זאת, עדיין מדובר בממוצע מתחסנים נמוך מבתחילת החורף ובקופות החולים ממליצים לציבור שטרם עשה זאת להתחסן בהקדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל, דווח היום מקרה נוסף של סיבוכי מחלת השפעת. פעוטה כבת שנתיים מאושפזת במצב בינוני ויציב במרכז הרפואי גליל מערבי בנהריה בשל סיבוך של המחלה. לפני יומיים הובאה הילדה לבית החולים ולאחר מספר שעות חלה הידרדרות במצבה. היא הועברה למחלקה לטיפול נמרץ ילדים, שם נזקקה לחיבור למכשיר הנשמה. מצבה השתפר לאחר טיפול תרופתי אינטנסיבי.

בשבוע שעבר התגלו ארבעה מקרים של סיבוכי שפעת, ביניהם ילד בן 7 מאזור אשדוד המאושפז בבית החולים קפלן ברחובות במצב קשה, כתוצאה משפעת מסוג B. הוא מורדם ומונשם, אך לא נשקפת סכנה לחייו.

הילד, שלא סבל ממחלות רקע, הובא לחדר טיפול נמרץ בבית החולים קפלן כשהוא במצב קריטי וסובל ממצוקה נשימתית חריפה אשר החלה כחצי יממה טרם הגעתו ליחידה והחמירה במהירות. "במסגרת הבירור נשלחו בדיקות מעבדה שיצאו חיוביות לשפעת מסוג B שהיא נדירה יותר", אומרים בבית החולים ומציינים כי המקרים האחרונים לימדו כי מהלך המחלה סוער ומתפתח מהר מאוד. בנוסף, מאושפזים גם צעירה בת 25 ממרכז הארץ ונער בן 15 במצב קשה, שגם הם חלו בשפעת שהסתבכה.