בלי ריאה נותרו לאילן 3 שבועות לחיות

אילן ג'ומי אושפז בבית החולים בילינסון בעקבות סיבוך של מחלת הפיברוזיס, שגורמת לצלקות בריאות. כעת הוא זקוק להשתלת ריאה באופן דחוף. "הוא הפסיק לעשות כל פעילות וישב בבית עם בלון חמצן", סיפרה בתו. "זה הדבר היחיד שיכול להעניק חיים למשפחה שלנו"

אילן ג'ומי (באדיבות המשפחה)

מרוץ נגד הזמן: אילן ג'ומי (54), תושב ראשון לציון, התאשפז לפני מספר ימים בבית החולים בילינסון בפתח תקווה עקב כשל ריאתי, שבא בעקבות מחלת הפיברוזיס שממנה הוא סובל וגורמת לצלקות בריאות. בשלושת החודשים האחרונים חלה הידרדרות במצבו הרפואי והרופאים נאלצים להנשימו באמצעות ריאה מלאכותית - שאורך חייה הוא עד שלושה שבועות. כעת, משפחתו מבקשת: עזרו לו לקבל ריאה חדשה כדי להציל את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המחלה התגלתה בגופו לפני כשלוש שנים", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online שני, בתו של אילן. "הוא יועץ מס, בעל עסק עצמאי, שלא הרשה לעצמו להפסיד יום עבודה אחד בחייו. לאט לאט הוא הפסיק לעשות כל פעילות גופנית כי אחוז החמצן בריאותיו קטן עם הזמן, עד שהוא הגיע למצב שהוא פשוט ישב בבית עם בלון חמצן שמחובר אליו".

"ביום ד' האחרון הוא התאשפז", המשיכה הבת. "כרגע יש לו שלושה שבועות עד שהוא יקבל ריאה. הוא עבר את כל הבדיקות האפשריות כדי לעבור השתלה ואני כמעט בטוחה שהוא המועמד הכי גבוה. זה הדבר היחיד שיכול להציל אותו".

שני הדגישה כי אביה זוכה לטיפול מסור בבית החולים. "הצוות מקצועי מאוד ורק מחכה להזדמנות לבצע את ההשתלה", אמרה. "אבל לצערי שיעור התורמים באוכלוסייה קטן מאוד. תרומה אחת לא רק שתציל את החיים שלו - אלא תעניק חיים לכל המשפחה שלנו".