הטיגריסים עוברים לבית חדש ומרווח

עלמה ופדאנג הם שני הטיגריסים הוותיקים של הספארי ברמת גן. אחרי 30 שנה בכלוב ישן הם זכו לעבור לבית חדש עם חצר מרווחת, כחלק משינוי מקיף בתצוגות בספארי. איך בכלל מעבירים טורפים כאלה ממקום למקום?

העברת הטיגריסים עלמה ופדאנג לביתם החדש בספארי ברמת גן לא היתה כמו מבצע צבאי, היא היתה ממש מבצע צבאי. יש יוצאי סיירות, רובה ומשמעת ברזל. "כל הסיפור הזה ייפול רק על שקט", תודרכו המטפלים. "להעביר את הטלפונים לרטט ולא לצלם או לעשות דבר אחר. אם הטיגריסית יצאה משליטה - על פי הנהלים של הספארי צריך להרוג אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחרי 30 שנה של חיים בכלוב עלוב בספארי ברמת גן מקבלים עלמה ופדאנג חצר מלכות של ממש. קודם עברה עלמה למכלאה החדשה ואחריה הגיע תורו של פדאנג, גם הוא הועבר בשלום. עכשיו יש להם מקום משלהם.

העברה מסובכת. הטיגרסים ברמת גן (חדשות 2)

מאז חלפו כבר שבועיים וכל הזמן הם בבתי לילה - מקום בטוח שמקל עליהם את ההסתגלות לבית החדש. אתמול הם יצאו סוף סוף בפעם הראשונה לדירת הגן עם מרפסת השמש החדשה והמפנקת שלהם.

המעבר הזה הוא חלק משינוי משמעותי שהספארי צפוי לעבור בשנים הקרובות - לא עוד חלוקה לפי סוג בעל החיים - טורפים יחד וקופים יחד למשל, אלא לפי ארץ המוצא של בעל החיים. "זה אזור דרום מזרח אסיה", מסביר בהתרגשות מנהל מחלקת הטורפים בספארי דורון תם."הטיגריס הסומטרי, בסכנת הכחדה, הוא בעל החיים הראשון שעובר לכאן, בתצוגה פתוחה המציגה את כל האזור".

הוא ציין כי כוח קומודו, קופים, תנינים, ציפורים, עטלפים וזוחלים יועברו גם הם לאזור דרום מזרח אסיה החדש. "יהיה פה פשוט גן עדן וזו רק ההתחלה", הבטיח תם. רק בעוד שבועיים יוכל הקהל הרחב לראות את החיה המרהיבה בבית החדש שלה. בינתיים, עלמה ופדאנג כבר עובדים על השיזוף שלהם.