השפעת לא עוצרת: צעירה ממרכז הארץ מאושפזת במצב קשה

בני משפחתה של הצעירה פינו אותה בתחילת השבוע לבית חולים איכילוב לאחר שסבלה מסיבוך של המחלה. בבית החולים תל השומר מוסיף להיות קשה מאוד מצבו של הנער שאושפז אף הוא בעקבות המחלה. מומחים: "זהו שיאה של המחלה"

צעירה במצב קשה בעקבות השפעת, ארכיון (יוסי זילברמן)

לאחר שילד בן 4 נפטר במהלך השבוע מסיבוך של שפעת ונער בן 15 הגיע במצב קשה לבית החולים תל השומר גם כן בשל המחלה, הבוקר (ה') דווח על בת 25 תושבת מרכז הארץ המאושפזת במצב קשה בבית החולים איכילוב בתל אביב בעקבות סיבוך שפעת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעירה הובאה על ידי בני משפחתה לבית החולים ביום ראשון, לאחר שסבלה מתסמיני המחלה. היא פונתה לחדר המיון כשהיא במצב אנוש, שם טיפל בה הצוות הרפואי.

במהלך השבוע שהתה הצעירה בבידוד, וכעת היא מטופלת במחלקת טיפול נמרץ. מבית החולים איכילוב נמסר כי ביממה האחרונה חלה התייצבות במצבה.

במקביל, מצבו של הנער שאושפז השבוע בשל הסתבכות המחלה בבית החולים תל השומר מוסיף להיות קשה מאוד. הנער בן ה-15 מטופל במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים תחת השגחתו של הצוות הרפואי.

"הוריקן של המחלה"

"כרגע אנחנו בעיצומה של עונת השפעת, ממש בשיא, כמו סוג של הוריקן של המחלה", הסבירה ד"ר גליה גריסרו, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות ילדים בבית החולים דנה בשיחה עם חדשות 2 Online. "היא מופיעה בבום של חודש שיש שפעת ועכשיו זה שיא התחלואה".

לדבריה, על הורים וילדים לגשת להתחסן בהקדם. "הילד שנפטר והנער שמאושפז לא היו בקבוצות סיכון וההמלצה היא לבצע חיסון כי הוא מונע באחוזים גדולים את המחלה", אמרה. "אפשר להימנע מזה". ברוב המקרים, המחלה גורמת לחום, נזלת, שיעול וכאב גרון אך יש מקרים קיצוניים יותר של סיבוכים, עליהם שמענו בימים האחרונים.

"המקרים השכיחים בקרב ילדים זה דלקות אוזניים וקוצר נשימה שיכול לגרום לדלקות ריאה", הסבירה ד"ר גריסרו. "זה עניין סטטיסטי שיש הרבה מקרים, ויכול להיות שנשמע על עוד מקרים של סיבוכים במחלה. מוות מהמחלה הוא אמנם נדיר, אך יש להתחסן בכל אופן".

בהכנת הכתבה השתתף מתן חצרוני.