הצבוע שמטיל אימה על תושבי טייבה. צפו בתיעוד

אזרחים רבים בטייבה דיווחו על החיה שמשוטטת ברחובות ובסמוך לבתים. היא תועדה במצלמות האבטחה, ובעיר חוששים שחיית הבר תתקוף ילד או תדביק חיות בכלבת. "אנחנו מקווים שירחיקו את הצבוע מהעיר", אמר תושב מודאג. בעירייה החלו בבירור

צבוע מסתובב חופשי - והתושבים מודאגים: ביומיים האחרונים מסתגרים תושבי טייבה בבתיהם בגלל הטורף שמסתובב ברחובות. מצלמות אבטחה של תושבים תיעדו את הטורף ששוטט סמוך לבתים, והבהלה בעיר מורגשת מכיוון שהצבוע עוד לא נתפס: "גם אם הוא לא טורף מסוכן, הוא עלול להיות חולה בכלבת", טענו חלק מהם, שקראו ללכידתו המהירה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טרם ידוע האם מדובר בלהקה של צבועים או בצבוע בודד. הצבוע נצפה כשהוא מסתובב בשכונות, ובאחד המקרים הוא תועד בחצר אחד הבתים. במקרים אחרים נצפתה חיית הבר ליד מכולת וליד מגרש כדורגל. התיעוד של הצבוע המשוטט הועלה לאתר PANET, שם הזהירו: "מדובר בטורף גס ומסוכן, עם לסתות חזקות".

העדויות הרבות להימצאותו של הצבוע גרמה לבהלה בקרב התושבים, שחוששים מתרחיש בו הצבוע יתקוף ילד, או ידביק חיה או אדם בכלבת. לטענת האזרחים, כל חיית בר שמסתובבת מסכנת את התושבים ובעיקר את התלמידים והילדים המסתובבים בשכונות.

אחד התושבים אמר בשיחה עם חדשות 2 Online: "שמענו ואנחנו שומעים כל הזמן על הצבוע שמסתובב, ואנחנו מקווים שהעירייה והמשרדים האחראים על זה יתערבו. גם אם הוא לא מסוכן, הוא יכול להיות חולה בכלבת ולהעביר את המחלה לחיות מחמד. אנחנו מקווים שהפיקוח יעבוד כמו שצריך, וירחיק את הצבוע בשיטות חוקיות מתחומי העיר, כי מקומו אינו שם".

דובר עיריית טייבה מסר כי "העניין נמצא בבדיקה". מרשות הטבע והגנים נמסר בתגובה: "חיות בר נכנסות מעת לעת לאזורים עירוניים כתוצאה מבעיות סניטציה, הזבל לא מפונה בזמן וכשיש מקורות אוכל זמינים. ב-30 השנים האחרונות לא תועדו תקיפות של צבועים נגד בני אדם. במידה ויידרש נטפל בעניין מול אגף התברואה העירוני. נחזור ונזכיר שניקיון ומניעת האכלה ימנעו הגעת חיות בר לאזורים אלה."