חודש פברואר: מפלס הכנרת ירד ב-4 ס"מ

גשם צפוי לרדת ברחבי הארץ ביומיים הקרובים, אבל ברשות המים מציינים כי מפלס הכנרת ירד בחודש פברואר, שהיה אחד היבשים והשחונים שנרשמו במאה השנים האחרונות. עם זאת מרגיעים ברשות ומבהירים כי לא יורגש מחסור במים לאור ההיערכות המוקדמת

המפלס יורד, ארכיון (חדשות 2)

מזג אוויר סגרירי וגשום צפוי ביממה הקרובה, אך גם התחזית הזו לא משנה את מה שידוע כבר לכל - חודש פברואר מצטרף לינואר שקדם לו כחודש שחון ויבש באופן קיצוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך החודש, נרשם פרק גשם בודד בן יממה בלבד שהשפיע על משק המים בעיקר בגליל המערבי. כמו הגשם באגנים הצפוניים הגיעה נכון להיות לכ-30% מהכמויות המוכרות משנים קודמות - 40 עד 50 מ"מ מתוך 150-200 מ"מ בממוצע.

מתחילת החודש עלה מפלס הכנרת ב-2 ס"מ בלבד. בתקופה המקבילה בשנה שעברה, עלה מפלס הכנרת ב-37 ס"מ, וזאת למרות שבחודש פברואר לא ירדו גשמים כלל.

המצב כה חמור שמתחילת עונת הגשמים ועד היום ירד מפלס הכנרת ב-4 ס"מ. לצורך השוואה, בשנה שעברה זינק המפלס מעלה בלא פחות מ-1.97 מטרים. ברשות המים מציינים כי מצב כזה לא תועד מאז שנת 1927.

למרות הדאגה שנרשמת בקרב החקלאים ודייגי הכנרת, ברשות המים מציינים כי נערכו מבעוד מועד למצב, וכי לא צפוי מחסור במים לכלל השימושים בתקופה הקרובה.