מצוקת דור העתיד: סטודנטים באיכילוב יפונו מהמעונות

כ-100 סטודנטים בבית הספר לאחים ואחיות בבית החולים יפונו ממגוריהם ובמקומם ישוכנו עובדי הסגל. "לא תהיה לנו ברירה", אומרים אחדים מהם, "ניאלץ לעזוב את הלימודים". המרכז הרפואי: "אנו נמצאים במצוקה חמורה"

אילוסטרציה (חדשות 2)

לפחות 100 סטודנטים בבית הספר לאחים ואחיות בבית החולים איכילוב בתל אביב נותרו חסרי אונים, לאחר שבהנהלה הודיעו להם שעליהם לעזוב את המעונות עד חודש יוני - וכי אין פתרון אחר בשבילם. הסיבה: המעונות, שממוקמים בביה"ח יעברו לעובדי הסגל - בשל מצוקת אחים ואחיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבית החולים מאפשרים לסטודנטים שגרים רחוק, או שלא יכולים לשלם שכר דירה להתגורר במעונות. עם זאת, הנהלת איכילוב החליטה לאחרונה, משיקולים כספיים, לשכן עובדים של בית החולים במקום הסטודנטים.

אלו קיבלו מכתב שמורה להם לפנות את החדרים עד 15 ביוני. המצב החדש, לטענת הסטודנטים, יביא לכך שיהיו תלמידים שיאלצו לעזוב את הלימודים.

"אנחנו לומדים בכל יום עד 16:00 ואין פתרון למצב הזה. יש אנשים שלא יתאפשר להגיע עד 08:00 בבוקר כי הם גרים רחוק והם פשוט יפסיקו ללמוד", סיפרה אחת הסטודנטיות. "לא מספיק שזה בעייתי, אז גם באותה תקופה מתחילות בחינות".

סטודנטית אחרת ציינה בשיחה איתנו כי היא תיאלץ לעזוב בקרוב את הלימודים. "אחסוך כסף שנה ואז אולי אחזור", אמרה בתקווה.

המכתב שקיבלו הסטודנטים (המייל האדום)

"אין לנו יכולת לממן דירה"

הסטודנטים פנו למנהל בית החולים שקיבל את ההחלטה - אבל זה התחמק לטענתם. "נכנסו לחדרים כשלא היינו בהם והשאירו לכל אחד מכתב אישי", סיפרה סטודנטית נוספת. "התחושות קשות כי לא מציעים לנו שום חלופה ולא הודיעו לנו על זה בצורה הגיונית".

לדבריהם, אל מול הדאגה בארץ בשל מחסור באחים ואחיות - באיכילוב אדישים כלפי דור העתיד של הסיעוד. "סגן מנהל בית הספר לאחיות נלחם בהחלטה הזו ולא הצליח. בית הספר ייכנס עכשיו למצוקה כלכלית בעקבות ההחלטה", סיפרו סטודנטים.

"אני גרה עם עוד בנות מהצפון בחדר ואין להן יכולת לממן דירה", סיפרה עוד סטודנטית, שהתפלאה לשמוע מאיתנו שההחלטה סופית. "אני חושבת שאנשים יעזבו בגלל זה, לא האמנו שזה יכול לקרות".

מהמרכז הרפואי ת"א נמסר בתגובה כי "המרכז נמצא במצוקה חמורה של אחיות ונדרש להקצות מגורים לטובת אחיות שבאות לעבוד בבית החולים מאזורים מרחוקים, ולכן נאלצה הנהלת המרכז הרפואי לנקוט בצעד זה".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.