רופאי הדסה: "נשוב לעבודה סדירה"

לאחר שהבוקר חתמו האחיות ועובדי המינהלה בהדסה על הסכם עם הנהלת בית החולים ושבו לעבודה, הודיע הערב גם ועד הרופאים כי התקבלו כל דרישותיו מההנהלה, וכעת יחזרו הרופאים לעובדה סדירה. "המשא ומתן האמיתי מתחיל עכשיו והכדור חוזר למגרש של הממשלה", אמרו הרופאים

הרופאים מפגינים, השבוע (בית חולים הדסה)

ועד הרופאים בבית החולים בהדסה בירושלים וההסתדרות הרפואית הודיעו הערב (ד') כי כל דרישותיהם מהנהלת בית החולים התקבלו, ולכן ישובו לעבודה סדירה לאחר העיצומים בהם נקטו השבוע. הודעת הרופאים מגיעה לאחר שהבוקר הודיעו גם ועדי העובדים והאחיות של בית החולים כי נציגי ההנהלה הגיעו עמם להסכם, לפיו הקיצוץ בשכרם יהיה דיפרנציאלי וכי השימועים לפיטורים יוקפאו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו שמחים להודיע כי התקבלו דרישותינו המאפשרות חזרה לעבודה בתנאים השומרים על בטיחותנו ועל איכות הטיפול בחולים בשלושת החודשים הקרובים", מסרו הרופאים. "צריך לזכור שבלי רופאים אין הדסה, המשא ומתן האמיתי מתחיל עכשיו והכדור חוזר למגרש של הממשלה".

"המשבר בהדסה הוא משבר לאומי, המחייב את נוכחותה ומעורבותה של ממשלת ישראל במו"מ", טענו בוועד הרופאים. "ההסכם, המאפשר את חזרת בית החולים לפעילות, נבנה תלאי על תלאי והוא לא יוכל לשרוד מבלי שהממשלה תיקח אחריות על ניהול המגעים בין הנאמנים לבין עובדי הדסה. המאבק תם, אך לא נשלם".

האחיות חתמו על הסכם (פלאש 90, יונתן סינדל)

ההסכם עם העובדים: קיצוץ דיפרנציאלי והקפאת הפיטורים

הבוקר חתמה הנהלת בית החולים על הסכם עם נציגי האחיות ועובדי המנהל והמשק. פריצת הדרך הגיעה במהלך הלילה, וכבר הבוקר שבו העובדים בבתי החולים לעבודה מלאה ללא שיבושים. ההכרעה בנוגע לשובם של הרופאים להדסה טרם התקבלה.

עיקרי ההסכם שנחתם קובעים כי בניגוד לטענה שפורסמה עד כה, לפיה שכרם של עובדים המרוויחים עד 10,000 שקלים ברוטו יקוצץ, הוחלט כי הקיצוץ יחל רק מתקרת שכר של 15 אלף שקלים.
ההחלטה קובעת כי לא תהיה שום פגיעה במשכורת למרוויחים מתחת לסכום זה, כולל שמירה של הזכויות הפנסיוניות. אולם על אלו המרוויחים 15 אלף שקלים בחודש ומעלה יחול קיצוץ דיפרנציאלי. כלומר, ככל שעובד בית החולים ירוויח יותר - כך הקיצוץ בשכרו יהיה גבוה יותר.

עוד סוכם כי הפיטורים שתוכננו ל-300 מעובדי בית החולים יוקפאו ובנוסף, הוחלט להוציא לפועל תכנית הבראה לבית החולים, ופיטורים אלו יצאו לפועל רק בהסכמה עם ועד עובדי המנהלה והמשק של הדסה. שני הצדדים התחייבו להמשיך בקיום משא ומתן אינטנסיבי עד ל-13 באפריל, כדי להגיע להסכמות על תכנית הבראה כוללת לבית החולים.