נחתם הסכם עם עובדי המרכז הרפואי "הדסה": בתי החולים שבים לתפקוד מלא

האחיות ועובדי בתי החולים "הדסה" חוזרי הבוקר לעבודה מלאה לאחר שהושגו הסכמות. על פי ההסכם שנחתם, הקיצוץ בשכר יהיה דיפרנציאלי עבור העובדים המרוויחים יותר מ-15 אלף שקלים בחודש. כמו כן, הוקפאו הזימונים לשימוע לפני פיטורים שנשלחו לעובדים. במהלך היום צפוייה להתקבל ההכרעה גם בנוגע לחזרתם של הרופאים להדסה

הסתיימה השביתה במרכז הרפואי הדסה: הנהלת בתי החולים חתמה על הסכם עם נציגי האחיות ועובדי המנהל והמשק. פריצת הדרך הגיעה במהלך הלילה (ד') וכבר הבוקר שבים העובדים בבתי החולים לעבודה מלאה ללא שיבושים. ההכרעה בנוגע לשובם של הרופאים להדסה טרם התקבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיקרי ההסכם שנחתם קובעים כי בניגוד לטענה שפורסמה עד כה, לפיה שכרם של עובדים המרוויחים עד 10,000 שקלים ברוטו יקוצץ, הוחלט כי הקיצוץ יחל רק מתקרת שכר של 15 אלף שקלים.

ההחלטה קובעת כי לא תהיה שום פגיעה במשכורת למרוויחים מתחת לסכום זה, כולל שמירה של הזכויות הפנסיוניות. אולם על אלו המרוויחים 15 אלף שקלים בחודש ומעלה יחול קיצוץ דיפרנציאלי. כלומר, ככל שעובד בית החולים ירוויח יותר - כך הקיצוץ בשכרו יהיה גבוה יותר.

עוד סוכם כי הפיטורים שתוכננו ל-300 מעובדי בית החולים יוקפאו ובנוסף, הוחלט להוציא לפועל תכנית הבראה לבית החולים, ופיטורים אלו יצאו לפועל רק בהסכמה עם ועד עובדי המנהלה והמשק של הדסה. שני הצדדים התחייבו להמשיך בקיום משא ומתן אינטנסיבי עד ל-13 באפריל, כדי להגיע להסכמות על תכנית הבראה כוללת לבית החולים.

האחיות ישובו לעבודה (פלאש 90, יונתן סינדל)

"העבודה הקשה עוד לפנינו"

בתום פגישת נציגי ההסתדרות הלילה אמר יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, כי על אף החיוכים שבאו עם חתימת ההסכם הזמני - עדיין נכונה לצדדים עבודה קשה. "אנו שמחים שבית החולים חוזר לעבודה", אמר ניסנקורן.

לדבריו המעודדים הצטרפו גם מנכ"ל "הדסה", ד"ר אביגדור קפלן, שהבהיר כי ההנהלה והעובדים ייכנסו למשא ומתן אינטנסיבי לקראת גיבוש הסכם להבראת בית החולים. יו"ר איגוד האחיות בבית החולים, אילנה כהן, ציינה את פרטי ההסכם וטענה כי השמירה על העובדים המשתכרים עד לסכום של 15 אלף שקלים - מהווה הישג כשלעצמו.

עובדי הדסה בבית החולים (חדשות 2)

העובדים בילו את הלילה בבית החולים

מאות מעובדי הדסה בילו את הלילה ברחבת בית החולים, במחאה על כך שטרם קיבלו את מלוא שכרם עבור חודש ינואר - כך הוחלט בתום פגישה עם יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן.

במקביל התקיימה במהלך הלילה הפגישה בין נציגי ההסתדרות בהדסה וניסנקורן, למנכ"ל הדסה, אביגדור קפלן. בתומה, כאמור, הוחלט על החזרה של עובדי המשק והאחיות לתפקוד מלא.