בצל המחאה בהדסה: משא ומתן לילי

לקראת פתרון? בעוד מאות עובדים נערכים לשנת לילה בבית החולים, יצאו נציגי ההסתדרות בהדסה לפגישה עם בכיר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנכ"ל הדסה אביגדור קפלן. "אנחנו זהירים, אבל יש התפתחות חיובית", הצהיר נציג ההסתדרות בבית החולים

התפתחות חיובית במשבר בהדסה: בעוד שהעובדים מבלים את הלילה בבית החולים, נציגי ההסתדרות בהדסה הצטרפו הערב (ג') למגעים, הנערכים מזה שעות, בין יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן למנכ"ל הדסה, אביגדור קפלן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יכול להיות שאנחנו בדרך לפתרון", הצהיר באופטימיות נציג ההסתדרות דני בונפיל בדרכו למשא ומתן במשרדי ההסתדרות. "אבי ניסנקורן יושב כבר שעות עם אביגדור קפלן, ואנחנו זהירים במה שנאמר, אבל בהחלט יש התפתחות חיובית".

בינתיים מאות מעובדי הדסה מתארגנים ברחבת בית החולים ללינה, כצעד מחאה עליו הוחלט, בפגישה עם ניסנקורן, על כך שטרם קיבלו את מלוא שכרם עבור חודש ינואר. במקביל, על רקע המאבק, סיפרו עובדי תחזוקה כי קיבלו מכתבי שימוע לפני פיטורים.

"ההנהלה הבריונית שדדה את העובדים", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online יו"ר מועצת עובדי הדסה, אמנון ברוכיאן. "אנחנו מתבצרים בבית החולים. אנחנו ישנים פה עד ששר האוצר ומנכ"ל הדסה יתעוררו".

ברוכיאן מחה על כך כי העובדים מקבלים, לדבריו, פחות מ-30% מהשכר לו הם זכאים. "אותם עובדים שמרוויחים עד עשרת אלפים שקל, ונאמר שלא נוגעים בהם - הם קיבלו את המכה האנושה ביותר", ציין.

"התפתחות חיובית" (חדשות 2)

"לעובד שמרוויח 5,000 שקל הוא לקח 2,000-3,000 שקל. הם הנפגעים העיקריים", הדגיש ברוכיאן. "לאנשים אין כסף למשכנתאות, חוזרים להם צ'קים והוראות קבע, אין להם כסף למכולת. אחר כך מציגים את זה כאילו הם לא נוגעים באנשים שמרוויחים עד עשרת אלפים שקלים".

בעקבות מחאת העובדים פנתה מוקדם יותר הנהלת הדסה המשפט המחוזי בירושלים, בניסיון למנוע את ההפגנה בתחומי בית החולים.

פגישה עם גרמן - ללא תוצאות

בשעה 19:30 קיימו העובדים ארוחת ערב בכניסה לבית החולים. בסופה החלו להתארגן לקראת השהות במקום בלילה. "אקט המחאה הנוכחי קורא להתעוררות של הנהלת הדסה ומשמש קריאת השכמה אחרונה למשרד האוצר", נמסר מההסתדרות. "כל ההצהרות של הנהלת הדסה מהימים האחרונים בדבר תשלום שכר מלא לעובדים אינן נכונות וכל מטרתן לייצר מצג שווא".

מחאה לילית (חדשות 2)

בהסתדרות הדגישו מוקדם יותר, כי עד כה קיבלו האחיות ועובדי המנהל והמשק כמחצית משכר חודש ינואר ו"מקדמות מזעריות" על חשבון חודש פברואר.

אחר הצהריים נפגשו נציגי העובדים עם שרת הבריאות יעל גרמן, שביקרה בבית החולים, אך הפגישה לא הניבה תוצאות. אם לא יימצא פתרון, גם מחר יפעלו בתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים במתכונת חירום.