האישה סירבה לניתוח - בעלה נפטר בביתו

משפחתו של קשיש בן 88 מעמק החולה הביאה אותו לבית החולים זיו כשהוא סובל מכאבים עזים. כשהרופאים ביקשו לבצע ניתוח חירום, הבריחה אותו המשפחה לביתו. הקשיש נפטר מספר שעות מאוחר יותר

אילוסטרציה (AP)

קשיש בן 88 נפטר אמש (ראשון) בביתו לאחר שמשפחתו החזירה אותו מבית החולים וככל הנראה סירבה לאפשר ניתוח חירום בבטנו. לאחר שהסבירו הרופאים למשפחה את המצב, הם בחרו להחזירו לביתו, שם הלך לעולמו שעות ספורות לאחר מכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

החולה, תושב אחד היישובים בעמק החולה, הובא על ידי בני משפחתו לחדר המיון בבית החולים זיו בצפת כשהוא סובל מכאבים עזים באזור הבטן. בבדיקות שביצעו הרופאים נתגלה כי הוא זקוק לניתוח דחוף עקב נקב במעיים הגורם לזיהום חמור. הרופאים הסבירו לבני משפחתו כי הזיהום מסכן את חייו וכי ישנה חובה לביצוע הניתוח בשעות הקרובות, מאחר והוא בסכנת חיים.

אשתו של המטופל, מספרים בבית החולים, סירבה לאפשר את הניתוח, ואף אמרה כי היא משמשת האפוטרופוס של בעלה וההחלטה היא בידיה. לאחר הסברים נוספים, המשפחה ביקשה להתייעץ ולהניח לה לבדה לזמן מה כדי לשקול את הנושא.

כאשר חזר הצוות הרפואי לחדר, גילה כי המשפחה עזבה את בית החולים עם הקשיש, בניגוד לדעת הרופאים. הצוות הרפואי הודיע מיד על היעדרו של החולה למשטרת ישראל. במקביל פנה המרכז הרפואי זיו ללשכה המשפטית של משרד הבריאות וכן למחלקה הסוציאלית של משרד הרווחה, כדי שיתאפשר להחזיר את החולה הנמצא בסכנת חיים לניתוח מיידי.

אך תוך כדי מאמצי המשטרה ושאר הגורמים להחזיר את החולה, ותוך כדי הכנות לפניה לבית המשפט כדי להורות למשפחה להביא את החולה לבית החולים, התקבלה הודעת המשטרה על פטירת המטופל בביתו.