המשבר בהדסה: הסתיימה ללא תוצאות הפגישה ההנהלה לנציגי העובדים וההסתדרות

בתום פגישה שנערכה הערב בין הכל הצדדים, הבהירו נציגי ההסתדרות והעובדים כי בכוונתם להחריף את העיצומים שבהם הם נוקטים, אם שכר העובדים לא ישולם במלואו. מוקדם יותר היום זימן ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות את נציגי העובדים ואת מנכ"ל הדסה לפגישת משא ומתן משמעותית ראשונה מאז הקפאת ההליכים בביה"ח

המשבר בהדסה: פגישה מכרעת (פלאש 90, הדסה פרוש)

הסתיימה הערב (ה') ללא תוצאות הפגישה בין נציגי ההסתדרות וראשי הוועדים להנהלת הדסה ונאמני בית המשפט. לפיכך, ימשיכו בתי החולים במתכונת החירום שבה הם פועלים גם מחר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הדיון בעמדות הצדדים, איימו נציגי ההסתדרות והעובדים כי אם שכרם לא ישולם במלואו, בכוונתם להחריף את העיצומים כבר ביום א'.

מוקדם יותר היום, זימן למשרדו ראש האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן,  את נציגי העובדים ואת מנכ"ל הדסה ד"ר אביגדור קפלן - לפגישת משא ומתן משמעותית ראשונה מאז אישר בית המשפט הקפאת הליכים בבית החולים.

בהנהלת בית החולים מקווים כי האחיות יהיו מוכנות להסתפק בקבלת 90% משכרן, אך טרם הכניסה לפגישה הבהירה יו"ר התאחדות האחיות אילנה כהן: "לא נהיה מוכנות להתפשר על פחות מ-100%".

המנכ"ל לשעבר: "סימנו אותי כמטרה"

שלשום החליטו גם האחיות ועובדי המנהל והמשק בבית החולים להצטרף לסגל הרופאים, זאת בעקבות החלטת בית המשפט על הקפאת הליכים. במקביל שוקלת הנהלת בית החולים לפנות לבית המשפט בדרישה למתן צו שיורה לעובדים להפסיק את העיצומים.

"המעבר למתכונת חירום הוא החרפה של הצעדים, וזה צריך להדליק נורה אדומה אצל הנהלת בית החולים", הבהירה יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן בשיחה עם חדשות 2 Online. "ההנהלה נכשלה בניהול והדבר הראשון שעושים זה לדרוש מהעובדים. האחיות עובדות כל כך קשה ובסוף החודש כל אחד רוצה לראות את המשכורת שלו".

פרופ' מור יוסף (פלאש 90)

אתמול, לאחר שהוטחו בו האשמות בגין ניהול כושל והטבות שקיבל בזמן המשבר בבית החולים, תקף מנכ"ל בית החולים הדסה לשעבר פרופ' שלמה מור יוסף את ארגון "נשות הדסה" והאוצר: "סימנו אותי כמטרה, את הבונוסים שניתנו לי לא לקחתי". מור יוסף, שדיבר לראשונה מאז החלה השביתה בהדסה, ירה לכל הכיוונים והאשים את האוצר ואת ארגון נשות הדסה - שלא עשו דבר למרות שידעו על המצב הכלכלי הקשה.

"שבוע צולבים אותי ומתקיפים אותי ברמה האישית", אמר מור יוסף במהלך דיון בוועדת הכספים. "אני בעולם הציבורי הרבה שנים והובלתי את הדסה לפסגות". מור יוסף, שסיים את תפקידו כמנכ"ל הדסה ב-2011 לאחר 11 שנים, דחה את ההאשמות על ניהול כושל, שהוביל לכאורה לגירעון הנוכחי בבית החולים. "מערכת הבריאות בישראל בנויה על גירעונות כשיטה. גם בתקופתי התמודדתי עם גירעונות, והייתי שותף לתוכניות הבראה".

את חצי הביקורת כלפיו, הפנה מור-יוסף אל הממשלה ואל ארגון נשות הדסה. "מערכת הבריאות היא ציבורית, הדסה הוא בית חולים ציבורי, חובתו של האוצר והמדינה לתמוך בהדסה", אמר. "האוצר נכנס לפעולה רק כשהגוף גוסס. גם האוצר וגם נשות הדסה ידעו על המצב הכלכלי לפרטי פרטים ולא עשו דבר, המחליף שלי קיבל משימה ולא עשה דבר".