אחרי הסערה: אלפי גולשים ומטיילים באתר החרמון

יותר משני מטרים של שלג הכינו מצע מצוין לגולשים הרבים שפקדו מהבוקר את אתר החרמון. גם השמש החורפית מאירה פנים למבקרים

שידור חי ממצלמות אתר החרמון (גיא ורון)

אתר החרמון נפתח היום (ראשון) לגולשים ולמבקרים, תחת השמש החורפית. כ-1,000 גולשים כבר הגיעו לשם הבוקר, ומזג האוויר הנאה מתאים במיוחד לגלישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

הסערה החורפית מאחורינו, אבל בעקבות השלג הרב שנערם, עלו מאות מטיילים וגולשים צפונה. יותר משני מטרים של שלג נערמו באתר, והתנאים לסקי צפויים להימשך לפחות שבועיים.

בסוף השבוע יצאו אלפי ישראלים לשחק ולהשתובב בשלג הטרי שנערם לגובה של עשרות סנטימטרים מהחרמון, דרך הגולן והגליל, ירושלים וסביבתה - ועד לערד ודימונה שבדרום, שלא ראו שלג כבר 15 שנה.

בגן סאקר שבירושלים, מוקד העלייה לרגל המסורתי של תושבי העיר בימי שלג, התאספו ירושלמים רבים עם צאת השמש החוצה. התושבים היו עסוקים בעיקר בלהשליך כמויות שלג נאות זה על זה - ובבניית בובות שלג מיוחדות. עיריית ירושלים הכריזה על תחרות - שבסופה תוכתר הבובה המוצלחת מכולן, ובוניה יזכו במגש גבינות גורמה ובקבוק יין.

גם הנשיא ריבלין יצא לשחק בשלג, שלשום (חיים זך)


גם האזרח מספר 1, נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה לא התאפקו - השילו מעליהם את הממלכתיות, והחלו לשחק גם הם בשלג הירושלמי יחד עם נכדותיהם. ריבלין זרק כדורי שלג ועזר בבניית בובת שלג לתפארת, כמצופה מסב מסור.

״עוד כילד כל חורף ציפיתי בתקווה לחג השלג. היום אני פוגש את הציפייה הזו בנכדיי. חג השלג לא מופיע בלוח העברי ולא בלוח הלועזי, לעיתים הוא מדלג שנה ולעיתים שנתיים, ובכל פעם מחדש הוא מפתיע ומרגש. כשיש חג לשלג יש חג לכולנו״, אמר הנשיא.