איום השביתה הוסר: רופאי הדסה קיבלו את פוליסות הביטוח

הרופאים, שאיימו לנטוש את בית החולים ולפתוח בשביתה כללית, יבוטחו למקרה של תביעות וימשיכו לפעול במתכונת שבת. במקביל, בשעה זו מתקיימת שביתת הזדהות עם הדסה בבתי חולים ברחבי הארץ למשך שעתיים

העיצומים בהדסה נמשכים (יוסי זילברמן, חדשות 2)

אחרי שאתמול איימו כי יינטשו את המחלקות, אם לא יוסדר נושא הביטוח, הבוקר (ג') קיבלו הרופאים בבית החולים הדסה את הפוליסות לעיונם - ואיום השביתה הוסר. במקביל, כחלק מהמאבק הנמשך, בשעה 10:00 החלה שביתת הזדהות עם הדסה בבתי החולים ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני מספר דקות התקבל במשרדי ההסתדרות הרפואית תיק פוליסת הביטוח המקצועי של רופאי הדסה", נכתב בהודעה מטעם ההסתדרות. "אנחנו עוברים על הפוליסה ובוחנים אותה".

אמש הציבה הסתדרות הרופאים מועד אחרון להנהלת בית החולים לעדכן את הפוליסות המבטחות את הצוות הרפואי, ולא - יעזבו את שטח המוסד. "אם עד מחר ב-10:00 בבוקר לא נקבל העתק עדכני של פוליסת הביטוח המכסה את רופאי הדסה, נסיק מכך כי הרופאים המועסקים בהדסה אינם מכוסים בביטוח אחריות מקצועית החל מ'השקל הראשון' בגין כל עבודתם, ולא נוכל להמשיך לתת להם לסכן עצמם ולהיות חשופים לתביעות עתידיות בסך מיליוני שקלים", כתב יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, במכתב לבית החולים.  

האולטימטום ככל הנראה עזר והבוקר ימשיכו הרופאים בעבודתם במתכונת שבת, כחלק מהמחאה הנמשכת על הבקשה להקפאת הליכים בהדסה. במקביל, רופאים ואחיות בכל בתי החולים בישראל לוקחים חלק בשביתת ההזדהות עם הצוות בהדסה - עד לשעה 12:00.  

במהלך שביתת ההזדהות, בת השעתיים, מתקיימות אספות הסברה בכל בתי החולים. "אנו קוראים להזדהות עם עובדי הדסה מאחר ומדובר כאן בתקדים מסוכן", הצהירה יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן במכתב לבתי החולים. "לא יעלה על הדעת שאנשים אשר עובדים קשה כל החודש, וצריכים לקיים משפחות, לא יקבלו בסוף את משכורתם".

חוב של 917 מיליון שקלים

היום צפוי להימשך הדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה של הנהלת בית החולים הדסה להקפאת ההליכים - עד להסדר הבראה. בית המשפט צפוי להכריז על החלטתו בעניין, לאחר שאתמול הדיון הסתיים ללא תוצאות.

בדיון אתמול נטען כי החוב הישיר של בית החולים לכל העובדים עומד על 917 מיליון שקלים - סכום שנצבר במהלך השנים האחרונות בשל אי קיום הסכמים והלנות שכר. הרופאים אמרו בבית המשפט כי הבקשה להקפאת ההליכים, שהובאה מטעם ההנהלה, הינה "בקשה מתחזה" שמטרתה לשבור את הוועדים.