משבר הדסה: הרופאים ינטשו?

היום בשעה 10:00 יפוג האולטימטום שהציבה ההסתדרות הרפואית, לפיו אם לא תעודכן פוליסת הביטוח של רופאי ביה"ח הדסה הם יעזבו את המחלקות ושביתה כללית תוכרז. במקביל, המאבק על הקפאת ההליכים נמשך

האם הרופאים ינטשו את המסדרונות? (דניאל נחמיה, חדשות 2)

האם רופאי בתי החולים הדסה בירושלים ינטשו את המחלקות? הבוקר (ג') בשעה 10:00 הרופאים צפויים לעזוב את מיטות האשפוז ואת החולים ולהכריז על שביתה כללית, אם לא יחודשו פוליסות הביטוח - המגנות עליהם מפני תביעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש הציבה הסתדרות הרופאים מועד אחרון להנהלת בית החולים לעדכן את הפוליסות המבטחות את הצוות הרפואי, ולא - יעזבו את שטח המוסד.

"אם עד מחר ב-10:00 בבוקר לא נקבל העתק עדכני של פוליסת הביטוח המכסה את רופאי הדסה, נסיק מכך כי הרופאים המועסקים בהדסה אינם מכוסים בביטוח אחריות מקצועית החל מ'השקל הראשון' בגין כל עבודתם, ולא נוכל להמשיך לתת להם לסכן עצמם ולהיות חשופים לתביעות עתידיות בסך מיליוני שקלים", נכתב במכתב שנשלח אמש מטעם הסתדרות הרופאים.

יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן הבהיר במכתב כי אם דרישתו לא תתקבל, הוא יורה לציבור הרופאים לעזוב את שטח בית החולים "על מנת שלא יגדילו את חשיפתם לתביעות".

בין השעות 10:00 עד 12:00 בבוקר, צפויים רופאים ואחיות בכל בתי החולים בישראל לקיים שביתת הזדהות עם בית החולים הדסה. בבית החולים הירושלמי צפויה להימשך השביתה הכללית של צוות העובדים, שיעבדו במתכונת חירום - במידה והאולטימטום שהציבה ההסתדרות הרפואית לא ייצא אל הפועל.

מחאת הרופאים, השבוע (יוסי זילברמן ,חדשות 2)

חוב של 917 מיליון שקלים

במקביל לאולטימטום שהציבו הרופאים, הדיון בנוגע להקפאת ההליכים בבית החולים טרם הוכרע. בית המשפט המחוזי בירושלים צפוי להכריז היום על החלטתו בעניין, לאחר שאתמול הדיון הסתיים ללא תוצאות.

בדיון אתמול נטען כי החוב הישיר של בית החולים לכל העובדים עומד על 917 מיליון שקלים - סכום שנצבר במהלך השנים האחרונות בשל אי קיום הסכמים והלנות שכר. הרופאים אמרו בבית המשפט כי הבקשה להקפאת ההליכים, שהובאה מטעם ההנהלה, הינה "בקשה מתחזה" שמטרתה לשבור את הוועדים.