הרופאים מאיימים: ננטוש את הדסה ונשבית את בית החולים

עוד החרפה במשבר: ההסתדרות הרפואית הודיעה כי אם עד 10 בבוקר לא תוסדר פוליסת הביטוח שמכסה את עבודתם של הרופאים בהדסה - הם יעזבו את עבודתם. "לא נוכל להמשיך לתת להם לסכן עצמם", הסבירו את האיום

המשבר בהדסה עולה מדרגה (חדשות 2)

המשבר בהדסה עולה מדרגה: בהסתדרות הרופאים מאיימים הערב כי אם עד עשר בבוקר (ג') לא יוסדר נושא פוליסות הביטוח לרופאים בבית החולים, מה שיותיר אותם חשופים לתביעות - ינטשו הרופאים את המחלקות ושביתה כללית תוכרז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם עד מחר ב-10:00 בבוקר לא נקבל העתק עדכני של פוליסת הביטוח המכסה את רופאי הדסה, נסיק מכך כי הרופאים המועסקים בהדסה אינם מכוסים בביטוח אחריות מקצועית החל מ'השקל הראשון' בגין כל עבודתם, ולא נוכל להמשיך לתת להם לסכן עצמם ולהיות חשופים לתביעות עתידיות בסך מיליוני שקלים", נכתב במכתב שנשלח אמש מטעם הסתדרות הרופאים.

יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן הבהיר במכתב כי אם דרישתו לא תתקבל, הוא יורה לציבור הרופאים לעזוב את שטח בית החולים "על מנת שלא יגדילו את חשיפתם לתביעות".

הפגנה מחוץ לבית הדין (הדס פרוש פלאש 90)

רה"מ מאשים

מוקדם יותר אתמול התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו למשבר המתמשך והפנה אצבע מאשימה אל ההנהלה. "בבית החולים היה כשל ניהולי גדול", אמר נתניהו, "ומי שנדרש כרגע לשאת בעלויות החילוץ אלו אזרחי ישראל".

בית המשפט המחוזי בירושלים דן אתמול בבקשה להקפאת הליכים שהגישה הנהלת בית החולים הדסה. החלטה צפויה להתפרסם בהמשך.

הפגנה מחוץ לבית הדין (הדס פרוש פלאש 90)

בדיון נטען כי החוב הישיר של בית החולים לכל העובדים עומד על 917 מיליון שקלים - סכום שנצבר במהלך השנים האחרונות בשל אי קיום הסכמים והלנות שכר.הרופאים אמרו בבית המשפט כי הבקשה להקפאת ההליכים, שהובאה מטעם ההנהלה, הינה "בקשה מתחזה" שמטרתה לשבור את הוועדים.

"לא נוציא את העגלה מהבוץ"

הם הוסיפו כי ההנהלה איבדה למעשה את אמונם, זאת לאחר שלדברי עו"ד אורנה לין, המייצגת את הסתדרות הרופאים "ההנהלה תקעה סכין בגבם".

נציג נשות הדסה הזהיר בדיון כי בהעדר הסכם - בית החולים יתפרק. "לא נוציא את העגלה הזו מהבוץ", הצהיר. "לא יהיה בית חולים, יהיה מחיר לתוצאה הזאת". לדבריו, בעשר השנים האחרונות הזרים ארגון נשות הדסה עשרה מיליארד דולרים, והוא מבקש עתה צו הקפאה.