פרסום ראשון: אח ביצע מעשים מגונים בעובדות בבית החולים

אח מוסמך מבית החולים "הלל יפה" בחדרה הטריד מינית, ביצע מעשים מגונים והתנכל ללא פחות מ-13 נשים שעבדו תחתיו במשך עשר שנים - כך קבע בית הדין של נציבות שירות המדינה ומשרד הבריאות שהרשיע אותו במעשים. בתגובה למעשיו, בצעד חריג, נשלל רישיונו של העובד לצמיתות

האח הטריד 13 נשים שעבדו תחתיו. אילוסטרצי (דניאל נחמיה, חדשות 2)

פרסום ראשון: אח מוסמך בבית החולים "הלל יפה" בחדרה הורשע בבית דין משמעתי בביצוע שורה של עבירות מין חמורות בלא פחות מ-13 נשים שעבדו תחת מרותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בעובד וותיק במקום, שאף שימש כסגן האחות הראשית, באחת ממחלקות בית החולים והורשע בשורת עבירות מין בהן: מעשים מגונים, הטרדות מיניות והתנכלויות לנשים שעבדו תחתיו בין השנים 1997 ל-2007.

בית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה ומשרד הבריאות, שדן במשך כ-4 שנים בעדויות שונות ורבות בפרשה שהגיעו לידיו, קבע שהן מהימנות, ושלל את גרסת העובד שטען שמדובר ב"עלילה זדונית ומרושעת שנרקמה נגדו".  

לאחר הרשעתו במעשים, החליט בית הדין לשלול את רישיונו של העובד כאח סיעודי למשך כעשר שנים - אלא שלאחרונה, בצעד חריג ונדיר הודיע מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' רוני גמזו, כי יש לשלול לצמיתות את רישיונו של העובד עקב חומרת מעשיו.

בית החולים "הלל יפה" בחדרה (ויקיפדיה)

הפרשה הגיעה גם לידיו של השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, במסגרת ערר שהגיש העובד, עקב החלטת מנכ"ל משרד הבריאות לשלול את רישיונו לצמיתות. "המתלוננות העידו ונחקרו בחקירות נגדיות ארוכות וממושכות ועדויותיהן נמצאו מהימנות לחלוטין", מסר סטרשנוב שדחה את ערעורו.

השופט הוסיף עוד כי "העובד ביצע עבירות חמורות של מעשים מגונים, בחלקם בכוח, הטרדות מיניות והתנכלויות כלפי לא פחות מ-13 אחיות ועובדות מפשוטות העם שהיו נתונות למרותו - וכך ניצל אותן ניצול ציני ואכזרי בהיותן חסרות ישע מלהתגונן בפניו או להתלונן עליו בזמן אמת".

הנשים שהוטרדו על ידו סירבו להתלונן עליו במשטרה, ולכן לא נוהלה חקירה בעניינו של האח במישור הפלילי, והוא לא נשלח לרצות עונש מאסר מאחורי סורג ובריח. עם זאת, במישור המקצועי, העובד הורחק לצמיתות מכל עיסוק רפואי ציבורי.

מבית החולים "הלל יפה" נמסר בתגובה: "ברגע היוודע דבר החשדות, העובד הושעה מתפקידו. במקביל, הועבר כל החומר בעניינו לטיפול נציבות שירות המדינה ככל הנדרש. בית החולים פעל, פועל ויפעל גם בעתיד להגן על עובדיו ומטופליו במקרים כגון אלו". במשרד הבריאות אישרו את פרטי המקרה.