אנשי הדסה מפגינים וקוראים לממשלה: "תתערבו"

המחאה מגיעה לישיבת הממשלה: מאות רופאים, אנשי מנהלה ועובדים נוספים של בית החולים הדסה מפגינים מול משרד ראש הממשלה בדרישה להתערבות במצב בית החולים. "הדסה היא נכס לאומי", אמרו המפגינים. ברחבי הארץ נערכה שביתת מחאה למשך שעתיים

לאחר שהרופאים בבתי החולים ברחבי הארץ ערכו הבוקר (א') שביתה בת שעתיים להזדהות עם מצבו הכלכלי של בית החולים הדסה - עלתה המחאה למשרד ראש הממשלה. מאות מאנשי בית החולים הירושלמי החלו להפגין במקום רגע לפני פתיחת ישיבת הממשלה השבועית, וזאת במחאה על אי התערבות מספקת, לטענתם, מצד הממשלה במשבר. "חייבים לפתור את המשבר", אמרו המפגינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים המוחים דורשים מהממשלה להתערב ולא לאפשר לבית החולים להיקלע לקשיים דרמטיים אף יותר מהם הוא שרוי בימים אלה. במקום עשרות רופאים, אנשי מנהלה ועובדים מן המניין שמניפים שלטים עליהם כתוב: "חלית? נפצעת? פנה ליעל גרמן", ו"הדסה סגורה, נא לפנות לממשלה".

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית פנה למפגינים ואמר: "התכנסנו כאן לקרוא לראש הממשלה להתערב. המשבר לא נוצר כי הרופאים חייבים להדסה, אלא כי הדסה חייבת לרופאים". לדברי אידלמן, הדסה היא נכס לאומי בגלל שהרופאים במקום מחנכים דור חדש של רופאים. "הדסה עומדת על סף קריסה למרות שגנבו כסף מהרופאים", אמר.

עומס בבתי החולים, היום (חדשות 2)

שגית ארבל אלון, יו"ר ועד הרופאים בבית החולים, אמרה שהגיעה למקום כדי לבקש סליחה מתושבי ירושלים. "אני מבקשת סליחה בשם השרה גרמן שלא מצאה לנכון לפגוש את הרופאים אפילו לא פעם אחת", אמרה. "איפה את השרה גרמן? איך במקום להגן על בנייך ובנותייך בחירוף נפש את משתלחת בנו בכל מקום והופכת אותנו לחמדנים ורודפי בצע?".

בימים האחרונים פנתה הנהלת בית החולים לבית המשפט בבקשה לאשר הקפאת הליכים עד לגיבוש הסדר הבראה כולל לאחר שהמוסד הרפואי המוערך נקלע לקשיים כלכליים חמורים, שבעקבותם לא קיבלו אנשי הצוות את משכורתם. כחלק מתוכנית ההבראה הצפויה לבית החולים צפויים מאות עובדים זוטרים למצוא את עצמם ללא עבודה - כבר בימים הקרובים.

שביתות בבתי החולים, ארכיון (רויטרס)

אתמול בתוכנית "פגוש את העיתונות", אמר שר האוצר לפיד כי המדינה תסייע לבית החולים, אך רק תחת הפיקוח של משרד האוצר: "אנחנו רוצים לסייע להדסה אבל באופן שלא נהיה בעוד שלושה חודשים באותו מצב. הדסה לא תיפול, היא גדולה מדי מכדי ליפול וכל ירושלים תלויה בה. במשך שנים על שנים היה כשל ניהולי נורא".