הנהלת הדסה הגישה בקשה להקפאת הליכים

בית המשפט הורה על מינויו של עו"ד מאיר ליפא לנאמן לשלושת החודשים הבאים, והעניק לו את כל הסמכויות הדרושות, יחד עם הדירקטוריון והמנכ"ל ד"ר אביגדור קפלן , לצורך גיבושם והשלמתם של תכנית הבראה והסדר נושים. במהלך התקופה תימשך ההידברות בין הצדדים. יו"ר ההסתדרות הרפואית: "צעד בריוני"

ביה"ח הדסה. ארכיון (רויטרס)

הנהלת בית החולים הדסה בירושלים פנתה היום (ו') לבית המשפט בבקשה לאשר הקפאת הליכים עד לגיבוש הסדר הבראה כולל עם נושי בית החולים - כך נמסר ממשרד האוצר. עוד צוין, כי במהלך תקופת הקפאת ההליכים צפויים המגעים בין ההנהלה לעובדים בחסות נאמן שימונה מטעם בית הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, אמר בתגובה כי הוא רואה בכך "צעד בריוני, לא נכון ונגד הרופאים. אנחנו מתנגדים לצעד הזה ולמינויים. אנחנו ננהל את הקרב בבית המשפט - גם על הקפאת ההליכים וגם על מינוי הנאמן".

אמנון ברוכיאן, יו"ר ועד עובדי המנהלה והמשק בהדסה, אמר: "הנפגעים העיקריים מכישלון ההנהלה, שלא הצליחה לגבש תוכנית הבראה לבית החולים, יהיו מאות אלפי החולים המטופלים במסירות בהדסה, וכמובן העובדים הפשוטים שמבחינת מנכ"ל בית החולים היו שקופים לאורך כל הדרך. בית החולים הדסה, העורק הראשי של ירושלים, זקוק לחמצן ולסיוע, לא לצעדים חד צדדיים שעלולים להחמיר את המצב".

במסגרת ההסדר המתגבש בין האוצר להדסה, תזרים המדינה להדסה 150-200 מיליון שקל בגין פיצויים לעובדים שיפוטרו, ובכלל זה עובדי מינהל ומשק וגם קבוצת רופאים המשתכרים שכר גבוה. כמו כן, המדינה תיתן לבית החולים הלוואה בתנאים מועדפים בסך 100 מיליון שקל, ו-100-150 מיליון שקל תחת הכותרת "השקעה בתשתיות". עוד תזרים המדינה להדסה 150-200 מיליון שקל בתמורה להעברת נכסים, מתחמים היסטוריים ובעיקר דירות שבבעלות בתי החולים בירושלים.