בין העובדים לחוגגים: כך נראה הצד האחר של השלג בירושלים

כשרוב האנשים נכנסים לתוך הפוך כשיורד שלג יש כאלה שלא מפחדים לצאת החוצה ולחוות את המשקע הלבן באופן קצת אחר. יגאל מוסקו בילה את הלילה עם כוחות הביטחון וההצלה בירושלים וגילה שיש חיים גם בשלג

בימים סוערים כל כך בהם נסיעה של שתי דקות לוקחת רבע שעה, רק מטורפים יוצאים מהבית, אבל אולי המטורפים הם דווקא אלה שנשארים בתוכו? בתוך חווית השלג שעוטף את הבירה יש כמה אנשים שמבחינתם הכל ממשיך רגיל, ואולי אפילו עובד יותר טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין מסיבת שלג במנהרת גן סאקר שכבר הפכה למסורת מחממת לבין העובדים המסורים שלא נותנים לסערה לשמש להם תירוץ להברזה, תמיד יש גם מי שיתלונן. "זה לא שלג בכלל", אומר ג'מל גאוד ממאפיית תמימי בעיר. "פעם היה כאן שלג אמיתי, זה לא נחשב".

בין החוגגים לנזקים (חדשות 2)


מי שלא נח לרגע הם בעיקר כוחות הביטחון וההצלה שנוסעים ממקום למקום, מפנים יולדות ומחלצים לכודים, אך יש ביניהם גם כאלה שנהנים מזה. "אין פקקים, הרמזורים הם רק המלצה זו חווית נהיגה לא מהעולם הזה", מתאר רוני בן ארי, מדריך טיולים לרוסיה שמתנדב ביחידת מחלצי הג'יפים בירושלים. "אני אוהב את ירושלים רק כשהיא לבנה וחגיגית. הנוף פה משכר ולא מיין".

קשה לסכם את מזג האוויר הסוער שנחת עלינו, אך כמו שאומר המשפט - כשנמס השלג, רואים את כל מה שמתחת - כך גם בירושלים. למרות המעטה הלבן היפה, קשה לשכוח כמה מתחתיו העיר ענייה, קנאית מפולגת ומתלהמת.