צפו: מבט מהאוויר על ירושלים המושלגת

שיא הסערה כבר מאחורינו והשלג הרב שירד בבירה במהלכו הותיר את רחובותיה של ירושלים נוצצים מהפתיתים הלבנים שנערמו על הקרקע. ביחידה האווירית של המשטרה הטיסו רחפן בשמיים, שתיעד את המראות המרהיבים בעיר שנצבעה לבן בתוך כמה שעות

הסערה החורפית שהגיעה לשיאה בבוקר מתחילה להיחלש בהדרגה. הערב (שישי) השלג פסק וגשם קל החל לרדת ברוב חלקי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות השלג הרב שנערם בירושלים והגיע עד ל-30 סנטימטרים, הטיסה היחידה האווירית בחטיבת דובר המשטרה רחפן לשמיים, שתיעד ממעוף הציפור הרחובות הלבנים. בסרטון ניתן לראות אזורים מרכזיים בעיר מכוסים בשלג, כמו העיר העתיקה, אצטדיון טדי, קריית הממשלה, גן סאקר וגשר המיתרים.

בגן סאקר, מוקד העלייה לרגל המסורתי של תושבי העיר בימי שלג, התאספו ירושלמים רבים עם צאת השמש החוצה. התושבים היו עסוקים בעיקר בלהשליך כמויות שלג נאות זה על זה - ובבניית בובות שלג מיוחדות. עיריית ירושלים הכריזה על תחרות - שבסופה תוכתר הבובה המוצלחת מכולן, ובוניה יזכו במגש גבינות גורמה ובקבוק יין.

תחנת ימין משה מכוסה בשלג (יחידה האווירית חטיבת דובר המשטרה)

"זה תענוג, העיר שלנו יפהפייה בשלג כמו כלה בליל חופתה", אמר ראש העירייה ניר ברקת, שהגיע לחגוג עם התושבים - ולבחור את בובת השלג הזוכה. "התושבים מאוד ממושמעים ומגיעה להם תודה שהם היו קשובים להוראות ולהנחיות שלנו. לכן כמעט ולא היו תקלות במהלך הלילה", הוסיף ברקת ואמר כי היעד הוא להחזיר אט אט את העיר לשגרה.

הכניסה לעיר צבועה בלבן (יחידה האווירית חטיבת דובר המשטרה)


גם האזרח מספר 1, נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה לא התאפקו - השילו מעליהם את הממלכתיות, והחלו לשחק גם הם בשלג הירושלמי יחד עם נכדותיהם. ריבלין זרק כדורי שלג ועזר בבניית בובת שלג לתפארת, כמצופה מסב מסור.

"עוד כילד כל חורף ציפיתי בתקווה לחג השלג. היום אני פוגש את הציפייה הזו בנכדיי. חג השלג לא מופיע בלוח העברי ולא בלוח הלועזי, לעיתים הוא מדלג שנה ולעיתים שנתיים, ובכל פעם מחדש הוא מפתיע ומרגש. כשיש חג לשלג יש חג לכולנו", אמר הנשיא.

ריבלין משחק בבית הנשיא (חיים זך)

בצפון, לעומת זאת, התחדשו גלי השלג - שהמשיך לרדת גם בהרי הגליל העליון. רכס הרי נפתלי המתנשא מעל לעיר קריית שמונה מכוסה כולו בלבן, אחרי שהעיר ידעה שלג לראשונה מאז 1992. הלילה ומחר מצפים לגל נוסף של שלג בצפון רמת הגולן - שם הצטברה הכמות הגדולה ביותר של המשקע הלבן והרך למגע.