גם הבוקר: העיצומים בביה"ח הדסה נמשכים

העיצומים בבית החולים הדסה עין כרם נמשכים גם היום. העובדים ימשיכו לפעול במתכונת חירום, זאת במחאה על הודעתו של מנכ"ל הדסה על קיצוץ צפוי בשכר העובדים במסגרת תכנית הבראה

מתכונת שבת בהדסה. ארכיון (רויטרס)

העיצומים נמשכים. במהלך היום יפעל בית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים ב"מתכונת שבת", זאת לאחר שאתמול (ג') החליטו העובדים לנקוט בצעדים נגד החלטת ההנהלה על קיצוץ בשכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל בית החולים, אביגדור קפלן, הודיע בשבוע שעבר באיגרת שנשלחה לכלל העובדים כי ההנהלה נאלצת לקצץ 50% מהשכר שישולם להם במסגרת משכורת ינואר. עובדים שהם חד-הוריים עם ילדים עד גיל צבא יספגו קיצוץ של 10% ובעלי משכורות נמוכות של עד 5,000 שקל יקבלו את שכרם במלואו. גם שכרו של קפלן, שעומד על כ-100 אלף שקל ברוטו בחודש, יקוצץ ב-50%.

העיצומים בבית החולים יביאו לכך שחדרי המיון יפעלו כסדרם על בסיס תורנים וכוננים, ויטפלו במקרים דחופים. הפעילויות הרפואיות הבאות תתקיימנה: לידות, אשפוזי יום המטולוגים אונקולוגים, דיאליזה, פרוצדורות הכרחיות לחולים אונקולוגיים.

כל פעילות רפואית שאינה דחופה לא תתקיים - ובכלל זה מרפאות (כולל שירותי רפואה פרטיים), אשפוזי יום (שאינם אונקולוגים), פרוצדורות וניתוחים.