חגיגה לבנה: אלפים יצאו לבלות ולחגוג בשלג

השלג פסק, הכבישים נפתחו ורבבות מטיילים עושים את דרכם לאזורים שנצבעו בלבן. בירושלים בונים בובות שלג, בצפון מחכים שגל הקור יעבור ובדרום מתגאים בתמונות ההיסטוריות של החורף החריג. כך נראה שלג בכחול-לבן

בונים בובות בתחרות השלג בבירה, היום (פייסבוק עיריית ירושלים)

הסופה שחלפה הותירה אחריה מרבדים לבנים - והרבה פרצופים מאושרים: אלפי ישראלים יצאו היום (שישי) לשחק ולהשתובב בשלג שנערם לגובה של עשרות סנטימטרים מהחרמון, דרך הגולן והגליל, דרך ירושלים וסביבתה - ועד לערד ודימונה שבדרום, שלא ראו שלג כבר 15 שנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בגן סאקר שבירושלים, מוקד העלייה לרגל המסורתי של תושבי העיר בימי שלג, התאספו ירושלמים רבים עם צאת השמש החוצה. התושבים היו עסוקים בעיקר בלהשליך כמויות שלג נאות זה על זה - ובבניית בובות שלג מיוחדות. עיריית ירושלים הכריזה על תחרות - שבסופה תוכתר הבובה המוצלחת מכולן, ובוניה יזכו במגש גבינות גורמה ובקבוק יין.

גם הכלבים יצאו להשתובב בשלג


רוכבים על פיל משלג.. בדרך לשלג (שירה צוריאל)

"זה תענוג, העיר שלנו יפהפייה בשלג כמו כלה בליל חופתה", אמר ראש העירייה ניר ברקת, שהגיע לחגוג עם התושבים - ולבחור את בובת השלג הזוכה. "התושבים מאוד ממושמעים ומגיעה להם תודה שהם היו קשובים להוראות ולהנחיות שלנו. לכן כמעט ולא היו תקלות במהלך הלילה", הוסיף ברקת ואמר כי היעד הוא להחזיר אט אט את העיר לשגרה.

קופצים לבריכה גם בשיא הקור בירושלים (יח"צ)


גם האזרח מספר 1, נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה לא התאפקו - השילו מעליהם את הממלכתיות, והחלו לשחק גם הם בשלג הירושלמי יחד עם נכדותיהם. ריבלין זרק כדורי שלג ועזר בבניית בובת שלג לתפארת, כמצופה מסב מסור.

גם הנשיא יצא לשחק בשלג (חיים זך)

״עוד כילד כל חורף ציפיתי בתקווה לחג השלג. היום אני פוגש את הציפייה הזו בנכדיי. חג השלג לא מופיע בלוח העברי ולא בלוח הלועזי, לעיתים הוא מדלג שנה ולעיתים שנתיים, ובכל פעם מחדש הוא מפתיע ומרגש. כשיש חג לשלג יש חג לכולנו״, אמר הנשיא.

בונים בובות באש קודש (סוכנות תצפית)

בצפון, לעומת זאת, התחדשו גלי השלג - שהמשיך לרדת גם בהרי הגליל העליון. רכס הרי נפתלי המתנשא מעל לעיר קריית שמונה מכוסה כולו בלבן, אחרי שהעיר ידעה שלג לראשונה מאז 1992. הלילה ומחר מצפים לגל נוסף של שלג בצפון רמת הגולן - שם הצטברה הכמות הגדולה ביותר של המשקע הלבן והרך למגע.

לבן ועוד לבן: שלג ועננים בהרי שילה (סוכנות תצפית)