בגלל הקיצוץ: מתכונת שבת בהדסה

בצל ההודעה על הקיצוץ הצפוי בשכרם, הודיע ועד עובדי בית החולים על מעבר לפעילות במתכונת שבת. חדרי המיון יפעלו כסדרם על בסיס תורנים וכוננים, ויטפלו במקרים דחופים. אילו שירותים לא יינתנו?

מתכונת שבת בהדסה. ארכיון (רויטרס)

ועד עובדי בית החולים הדסה עין כרם הכריז על שביתה: אנשי הצוות במוסד הרפואי הכריזו היום (ג') על מעבר לעבודה במתכונת שבת מתוגברת. הסיבה: העובדים מתנגדים לקיצוץ של עד כמחצית משכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל בית החולים, אביגדור קפלן, הודיע בשבוע שעבר באיגרת שנשלחה לכלל העובדים כי ההנהלה נאלצת לקצץ 50% מהשכר שישולם להם במסגרת משכורת ינואר. עובדים שהם חד-הוריים עם ילדים עד גיל צבא יספגו קיצוץ של 10% ובעלי משכורות נמוכות של עד 5,000 שקל יקבלו את שכרם במלואו. גם שכרו של קפלן, שעומד על כ-100 אלף שקל ברוטו בחודש, יקוצץ ב-50%.

העיצומים בבית החולים יביאו לכך שחדרי המיון יפעלו כסדרם על בסיס תורנים וכוננים, ויטפלו במקרים דחופים. הפעילויות הרפואיות הבאות תתקיימנה: לידות, אשפוזי יום המטולוגים אונקולוגים, דיאליזה, פרוצדורות הכרחיות לחולים אונקולוגיים.

כל פעילות רפואית שאינה דחופה לא תתקיים - ובכלל זה מרפאות (כולל שירותי רפואה פרטיים), אשפוזי יום (שאינם אונקולוגים), פרוצדורות וניתוחים.