מקרה נוסף של שפעת חזירים: בת 59 במצב קשה

תושבת המרכז מאושפזת בבית החולים רמב"ם עם דלקת ריאות חריפה. בדיקה העלתה כי היא נושאת את נגיף שפעת החזירים שהחמיר את מצבה. חולה נוספת שאובחנה כחולה במחלה, מאושפזת מאז יום שישי במצב קשה מאוד

חשש מהתפרצות הנגיף. ארכיון (חדשות 2)

מקרה נוסף של שפעת חזירים בישראל בתוך יומיים: אישה בת 59 אושפזה היום (ב') בבית החולים רמב"ם במצב קשה לאחר שאובחנה כחולה במחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה, תושבת המרכז, סובלת מדלקת ריאות שהוחרפה בעקבות הנגיף. היא הועברה מבית החולים הלל יפה בחדרה, שם שללו מחלות רקע אחרות שמהן היא סובלת. לפי שעה היא אינה מונשמת ומצבה מוגדר יציב.

בבית החולים עדיין מאושפזת מאז יום שישי תושבת חיפה בת 38, שאובחנה גם היא כנושאת את הנגיף. האישה מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ נשימתי ומצבה נותר קשה מאוד. מבית החולים רמב"ם נמסר כי היא סובלת ממספר מחלות רקע, וכי ככל הנראה נדבקה מאחד מבני משפחתה.

ד"ר ירון בר לביא, מנהל יחידת טיפול נמרץ נשימתי בבית החולים רמב"ם, סיפר כי האישה הגיעה לבית החולים שלשום בערב עם תסמיני שפעת ודלקת ריאות חריפה.

עוד הוסיף כי אין סיכון להידבקות מטופלים אחרים בסביבתה של החולה משום שהיא מחוברת למערכת הנשמה. עם זאת, לדברי ד"ר בר לביא, בעונת החורף הזו אנשים לא התחסנו וזו אחת הסיבות למקרה המדובר.

ממשרד הבריאות נמסר כי במקביל לעלייה בשיעורי התחלואה דמוית השפעת, מדובר עדיין במופעים סבירים של המחלה בתחום הצפי לעונה. בבתי החולים מדווחים על ירידה באחוז הביקורים למיון פנימי וילדים בשל דלקת ריאות

בית החולים רמב"ם. ארכיון (דוברות בית החולים רמב"ם)

שפעת החזירים - חלק מהחיסון נגד שפעת

שפעת החזירים כלולה בחיסון השפעת כבר משנת 2009. מדי שנה מתים בישראל כ-20 חולים מסיבוכים של שפעת החזירים, בנוסף למאות אחרים שמתים מסיבוכים של זנים אחרים של שפעת שישנם בישראל.

ממחקר חדש שנערך באונירסיטת בן גוריון עולה כי מדיניות החיסון בשפעת בישראל לא מספקת, וכי האוכלוסיות המהוות סיכון משמעותי להדבקה אינן מחוסנות.

המחקר הראה שחיסון ילד עד גיל 4 עשוי להציל עד שני אנשים מהידבקות ודאית. בנוסף, לנדבקי המחלה בעונה הקודמת קיים סיכוי של פי שניים עד ארבעה לחלות בעונה הבאה.