החולה בשפעת חזירים נותרה במצב קריטי

מבית החולים רמב"ם בחיפה נמסר כי אין שינוי במצבה של תושבת חיפה, המאושפזת מאז יום שישי האחרון בבית החולים רמב"ם במצב קריטי, לאחר שלקתה בשפעת החזירים. בבית החולים מסרו שהאישה עדיין מונשמת ומורדמת

מצב המאושפזת ללא שינוי. ארכיון (AP)

אין כל שינוי במצבה של תושבת חיפה בת 38, המאושפזת במצב קריטי בבית החולים רמב"ם בחיפה מאז יום שישי האחרון, לאחר שנדבקה בנגיף שפעת החזירים - כך נמסר הבוקר (ב') מבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ נשימתי וגם הבוקר היא נותרה מונשמת ומורדמת. מבית החולים רמב"ם נמסר כי היא סובלת ממספר מחלות רקע, וכי ככל הנראה נדבקה מאחד מבני משפחתה.

ד"ר ירון בר לביא, מנהל יחידת טיפול נמרץ נשימתי בבית החולים רמב"ם, סיפר כי האישה הגיעה לבית החולים שלשום בערב עם תסמיני שפעת ודלקת ריאות חריפה.

לפני כמה שעות, התקבלו תוצאות המעבדה שמאשרות כי לקתה בשפעת חזירים. "גם משפעת רגילה אפשר ללקות בדלקת ריאות, אך מי שלא חוסן מפני שפעת חזירים עלול ללקות בדלקת ריאות קשה מאוד שדורשת טיפול נשימתי כפי שמדובר במקרה הזה", סיפר ד"ר בר לביא לחדשות 2 Online.

בית החולים רמב"ם. ארכיון (דוברות בית החולים רמב"ם)

עוד הוסיף כי אין סיכון להידבקות מטופלים אחרים בסביבתה של החולה משום שהיא מחוברת למערכת הנשמה. עם זאת, כך לדבריו של ד"ר בר לביא - בעונת החורף הזו אנשים לא התחסנו וזו אחת הסיבות למקרה המדובר.

שפעת החזירים - חלק מהחיסון נגד שפעת

שפעת החזירים כלולה בחיסון השפעת כבר משנת 2009. מדי שנה מתים בישראל כ-20 חולים מסיבוכים של שפעת החזירים, בנוסף למאות אחרים שמתים מסיבוכים של זנים אחרים של שפעת שישנם בישראל.

ממחקר חדש שנערך באונירסיטת בן גוריון עולה כי מדיניות החיסון בשפעת בישראל לא מספקת, וכי האוכלוסיות המהוות סיכון משמעותי להדבקה אינן מחוסנות. ה

המחקר הראה שחיסון ילד עד גיל 4 עשוי להציל עד שני אנשים מהידבקות ודאית. בנוסף, לנדבקי המחלה בעונה הקודמת קיים סיכוי של פי שניים עד ארבעה לחלות בעונה הבאה.