השלג פסק: הכבישים לירושלים ולצפון נפתחו

לאחר שעות שהמפלסות פעלו בשיא המרץ וכשהשלג הפסיק לרדת, החליטה המשטרה לפתוח את הדרכים המובילות לירושלים ואת מרבית כבישי הצפון. הקור העז עדיין נשמר, והמשקעים הרבים הביאו לזינוק במפלס הכינרת

שיא הסערה מאחורינו, הכבישים לצפון ולירושלים פתוחים: לקראת הצהריים (שישי) פסק השלג בירושלים והמשקעים התמעטו באזור הצפון - מה שאפשר את פתיחת הצירים הראשיים שנסגרו בלילה עקב השלג. כל כבישי הצפון נפתחו לתנועה - וכמותם גם כביש 1 וכביש 443 לירושלים. הכניסות לעיר צפת נפתחות ונסגרות לסירוגין. בנוסף, גם כביש 31 נפתח לתנועה בין צומת שוקת לערד, לאחר ששלגים ירדו גם באזור.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, כביש 90 באזור עין בוקק ו-204 באזור דימונה עדיין סגורים - ועקב השלג שעדיין יורד בצפון, קיים סיכוי לסגירת צירים באזור בשעות הקרובות.
"הכבישים אמנם נפתחו והשלג מפתה, אבל אנו שבים ומבקשים מהציבור להקפיד ולעצור במקומות בטוחים כשהוא מגיע לראות את השלג", מסר סנ"צ רמי רז, מפקד זרוע מרכז באגף התנועה של המשטרה.

עשרות סנטימטרים של שלג הציצו הבוקר מפתח כל חלון במקומות רבים בצפון הארץ - מהחרמון שם הצטברו 30 סנטימטרים של שלג, דרך הגולן, מטולה, צפת ויישובי הגליל העליון. לראשונה מאז 1992, ירד שלג גם בקריית שמונה והתושבים הנרגשים יצאו לשחק בחוץ. שלג רב נערם גם בירושלים וביישובים שסביב לה.

שלג קל ירד גם בהרי הגלבוע, באזור עמק החולה, בכרמל ובכרמיאל - והגיע עד למצפה רמון, ערד ודימונה - ובבאר שבע אף נצפו פתיתים.

שלג במשכנות שאננים (יוני ב.)

רכב שהתהפך ברמות נפתלי (חדשות 2)


ההרודיון בשלג, היום (יחל"צ מגילות)

ביתר חלקי הארץ ירדו גשמים רבים - ובאזור ים המלח עלו נחלים על גדותיהם, בהם הנחלים חבר ותמרים ששוצפים וגועשים. הכנרת עלתה ב-8 סנטימטרים מתחילת המערכת החורפית וב-5.5 סנטימטרים מאז אתמול.

סמוך לאגם ירוחם שבנגב נקלע אדם לשיטפון כשהוא ברכבו. כוחות חילוץ הוזעקו למקום על מנת לחלצו מהמים הגועשים.

במרכז הרפואי זיו בצפת טופלו עד כה 5 אנשים שהחליקו ונפלו בשלג. כולם במצב קל עם חבלות קהות ושברים. עד כה לא טופלו מקרי היפותרמיה.

נהגי יד שרה ומתנדבים ערכו עד עתה מאות נסיעות לטיפולים רפואיים למטפלים ובני משפחה שביקשו לסעוד ולהיות עם קשישים בבתיהם או בבית החולים. ליד שרה הצטרפו מתנדבים בעלי רכב 4x4 שסיפקו מחוללי חמצן לחולים.

לא רק שלג: גם תקלות חשמל ונזקים

מאז החלה הסערה, התקבלו במוקד המשטרה המיוחד שמספרו 110 למעלה מ-70 אלף שיחות של אזרחים. מרבית הפניות התקבלו בנושאי הסדרי התנועה, במהלכן הדגישה המשטרה כי להימנע מתנועה בצירים מושלגים.

השלג הגיע גם לכרמיאל (מיכאל גינקר, עיריית כרמיאל)


וגם תקלות נזקים נרשמו בלילה הסוער: בערד נרשמה הפסקת חשמל שבמהלכה נותקו 4,000 משפחות מזרם החשמל. התקלה, שנגרמה עקב נזק שנגרם לקו מתח עליון, סודרה ברובה כעבור זמן קצר - ומאות בודדות של משפחות נותרו ללא חשמל.

שלג בעמק החולה (חדשות 2)

קו מתח שנפגע בגוש עציון גרם להפסקת חשמל בכ-3,000 בתי אב ביישובים כפר עציון ובת עין. צוותי חברת החשמל נעזרו בנגמ״שים על מנת להגיע לקווים שנפגעו, שנמצאים בפסגות ההרים. נעשה ניסיון לספק לתושבים גנרטורים לאספקת חשמל זמנית.

שוק מחנה יהודה הקפוא, היום (חדשות 2)

בראשון לציון קרס מנוף באתר בנייה בשדרות נים, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.