בת 38 מאושפזת במצב קריטי עם שפעת חזירים

תושבת חיפה מאושפזת מאז יום שישי האחרון בבית החולים רמב"ם במצב קריטי לאחר שלקתה בשפעת החזירים. האישה סובלת ממחלות רקע וככל הנראה נדבקה מאחד מבני משפחתה

אישה במצב קריטי משפעת החזירים. אילוסטרצי (רויטרס)

פרסום ראשון: תושבת חיפה בת 38 מאושפזת במצב קריטי בבית החולים רמב"ם בחיפה מאז יום שישי האחרון, לאחר שנדבקה בנגיף שפעת החזירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האישה מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ נשימתי. מבית החולים רמב"ם נמסר כי היא סובלת ממספר מחלות רקע, וכי ככל הנראה נדבקה מאחד מבני משפחתה.

ד"ר ירון בר לביא, מנהל יחידת טיפול נמרץ נשימתי בבית החולים רמב"ם, סיפר כי האישה הגיעה לבית החולים שלשום בערב עם תסמיני שפעת ודלקת ריאות חריפה.

לפני כמה שעות, התקבלו תוצאות המעבדה שמאשרות כי לקתה בשפעת חזירים. "גם משפעת רגילה אפשר ללקות בדלקת ריאות, אך מי שלא חוסן מפני שפעת חזירים עלול ללקות בדלקת ריאות קשה מאוד שדורשת טיפול נשימתי כפי שמדובר במקרה הזה", סיפר ד"ר בר לביא לחדשות 2 Online.

בית החולים רמב"ם. ארכיון (דוברות בית החולים רמב"ם)

עוד הוסיף כי אין סיכון להידבקות מטופלים אחרים בסביבתה של החולה משום שהיא מחוברת למערכת הנשמה. עם זאת, כך לדבריו של ד"ר בר לביא - בעונת החורף הזו אנשים לא התחסנו וזו אחת הסיבות למקרה המדובר.

שפעת החזירים - חלק מהחיסון נגד שפעת

שפעת החזירים כלולה בחיסון השפעת כבר משנת 2009. מדי שנה מתים בישראל כ-20 חולים מסיבוכים של שפעת החזירים, בנוסף למאות אחרים שמתים מסיבוכים של זנים אחרים של שפעת שישנם בישראל.

ממחקר חדש שנערך באונירסיטת בן גוריון עולה כי מדיניות החיסון בשפעת בישראל לא מספקת, וכי האוכלוסיות המהוות סיכון משמעותי להדבקה אינן מחוסנות. ה

המחקר הראה שחיסון ילד עד גיל 4 עשוי להציל עד שני אנשים מהידבקות ודאית. בנוסף, לנדבקי המחלה בעונה הקודמת קיים סיכוי של פי שניים עד ארבעה לחלות בעונה הבאה.