סנסציה רפואית: שלישייה זהה לזוג הורים

בבית החולים בילינסון הגיחו לאוויר העולם כפיר, איתן ולביא - שלישייה זהה לחלוטין שנולדה ללא טיפולי הפרייה. מדובר במקרה השני בלבד שמתרחש בישראל. "מדובר על שכיחות שבין 1 ל-60 מיליון ל-200 מיליון", אמרה מנהלת הפגייה בבית החולים שניידר

תדהמה במחלקת יולדות: בבית החולים בילינסון נולדה באחרונה שלישיית תינוקות זהה לזוג הורים מבת ים. כפיר, איתן ולביא דדון נחשבים לאירוע כל כך נדיר וככל הידוע, דווקא בגלל העובדה שהגיחו לאוויר העולם ללא טיפול הפרייה. מדובר בפעם השנייה שדבר שכזה קורה בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כפיר, איתן ולביא הם סנסציה רפואית - לא פחות. רופאים שכבר ראו הכל - עומדים בתור כדי להצטלם איתם. "על פי סקירת הספרות הרפואית מדובר על שכיחות שבין 1 ל-60 מיליון ל-200 מיליון", אמרה פרופ' לאה סירוטה, מנהלת הפגייה במרכז הרפואי שניידר לילדים.

אמם, מיטל, סיפרה על האופן שבה גילתה על שלישיית העוברים שנובטת ברחמה. "כבר בשבוע השמיני להיריון הלכתי לבדיקת דופק, והטכנאית בישרה לי: 'יש לך שלושה עוברים. הייתי בהלם. היא בעצמה לא האמינה וקראה לכל הרופאים במרפאה'".

ללא הפרייה. איתן, כפיר ולביא (חדשות 2)

האם: "אף בית חולים לא רצה לקחת אחריות עליי"

אבל אחרי ההתרגשות הראשונית החלו הקשיים. הרופאים חששו שאם היא תמשיך בהיריון היא תסכן את העוברים ואת עצמה. "אף בית חולים לא רצה לקחת אחריות עליי", סיפרה. "אמרו שאין לי סיכוי לשרוד וכשדאי לי להפסיק את ההיריון".

אלא ששלומי ומיטל דדון לא היו מוכנים לשמוע על האפשרות של הפלה. בסופו של דבר, מיטל ילדה בבילינסון והילדים, כמובן, נולדו פגים במשקל של פחות מק"ג בלבד. "המשפחה מנסה לתמוך כמה שהיא יכולה", הוסיפה האם הגאה. "הם רוצים לעזור, אבל זה מאוד קשה".

זה לא רק קשה - אלא גם יקר מאוד: מזון לתינוקות, חיתולים, בקבוקים ועגלות - הכל עולה פי שלושה. הסבתות קיבלו צו שמונה לעזור באופן דחוף. מיטל מספרת שתמיד חלמה על תאומים, ואולי חלמה חזק מדי. כך או אחרת, למשפחה המורחבת אין תכניות לילדים נוספים בעתיד הקרוב.