צפו: השלג חזר לחרמון - לזמן קצר

10 ס"מ של שלג נמדדו במהלך הלילה והבוקר באתר החרמון, אבל משעות הבוקר המאוחרות החלו הטמפרטורות לעלות והשלג התחלף בגשם קל. "אנחנו עדיין במתכונת קיץ", אמר לחדשות 2 Online מנהל אתר החרמון, שהכניסה אליו תהיה חופשית בסוף השבוע. החל ממחר צפויה התחממות הדרגתית

הגל החורפי הקצר שפקד את ישראל במהלך הלילה והבוקר כמעט מאחורינו, אבל באתר החרמון נהנו בכל זאת המבקרים מכמה סנטימטרים של שלג, שהזכירו לרגע את העובדה שאנחנו בסוף ינואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלג החל לרדת בחרמון בשעות הלילה והצטבר לגובה של כ-10 ס"מ ברכבל העליון והתחתון. החל משעות הבוקר המאוחרות הטמפרטורה עלתה ובהדרגה התחלף השלג בגשם קל, שהפך את השכבה הלבנה לעיסה.

בונים אנשי שלג בחרמון (אתר החרמון)

הערב מכסה רק מעטה דק את האתר החרמון, שהכניסה אליו תותר ללא תשלום בסוף השבוע. "אומנם ירד פה שלג, אבל מעט מאוד", אמר מנכ"ל אתר החרמון שאול אוחנה לחדשות 2 באינטרנט. "אין תנאים לגלישה ובאופן מעשי אנחנו עדיין במתכונת קיץ".

פערים גדולים בין הצפון למרכז

בצפון הארץ ירד הגשם כמעט ללא הפסקה, מקו חיפה וצפונה והכמויות היו מרשימות מאוד יחסית ליום אחד של גשם: עד השעה 16:00 נרשמו 30 מ"מ של גשם בצפת, 25 מ"מ בגמלא וכ-20 מ"מ באזור הכנרת.

בהמשך השבוע - התייצבות במזג האוויר (שלומי זיו)

עם זאת, ההבדלים בין הצפון לבין המרכז במערכת הנוכחית היו חדים מאוד. בעוד שבחוף הצפוני ובערי הצפון האווירה תישאר חורפית גם הערב, במרכז זכו לגשם סמלי בלבד בשעות הבוקר ולאחר מכן נעשה מזג האוויר מעונן חלקית וקריר. בתל אביב נרשמו רק 4 מ"מ של גשם, בחדרה 2 מ"מ ובירושלים ירדו כמה טיפות בלבד.

גם הרוחות התחזקו משמעותית בשעות הלילה והחלו לנשב בעוצמה של 40-70 קמ"ש. גובה הגלים בים התיכון הגיע ל-2.5-3 מטרים, וזאת לאחר שבועות שלמים שבהם היה הים שטוח בשל הרוחות המזרחיות שהרבו לנשב.

החל משעות הערב צפוי הגשם להתרכז בצפון הארץ והטמפרטורות יישארו נמוכות. בהמשך השבוע וגם בסוף השבוע ישוב מזג האוויר לסורו והטמפרטורות יעלו.