קצת חורף: גשמים ושלג בחרמון

אחרי ינואר יבש מאוד, אתר החרמון סוף סוף חזר לצבע הטבעי שלו בעונה זו - לבן, עם 10 סנטימטרים של שלג שעדיין לא מספיקים לסקי. בצפון ירדו כמויות נאות של גשם, וגם תושבי המרכז זכו לכמה מילימטרים. ממחר: שוב מתחמם

רואים לבן בעיניים. החרמון, הבוקר (גדעון וקנין)

החורף חזר - לפחות ליום אחד: גשם החל לרדת הלילה (ג') בצפון ובמרכז וסיפק סוף סוף אווירה חורפית ברוב אזורי הארץ, לראשונה מאז סופת השלג בדצמבר. כבישים רטובים, שמים אפורים וגשם שלטו בבוקר הזה, לפחות מבאר שבע צפונה, וגם שלג שב וכיסה את החרמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה נשמעו כמה סופות רעמים באזור החוף והצפון, ועד השעה 8:00 בבוקר נרשמו כמויות נאות של גשם: במרחביה שבעמק יזרעאל נרשמו 15 מילימטרים, בצפת 12, בכפר בלום 8, וכך גם בכינרת. בחורף הזה סבלו אזורים אלה מהמחסור הכי גדול במשקעים, וכל טיפת גשם שם מבורכת.

במרכז נהנו מארבעה מילימטרים בלבד שירדו בתל אביב, שני מילימטרים בבית דגן ואריאל, וביבנה רק חצי מילימטר. הטמפרטורות הנמוכות אפשרו את השלג בחרמון, שעל פי הנהלת האתר הצטבר עד כה ל-10 סנטימטרים מכובדים במפלס התחתון, לא רע לעונה שבה האתר היה פעיל לגלישה רק שישה ימים.

חורף ליום אחד (אתר החרמון)

עם זאת, התנאים עוד רחוקים מלאפשר את פתיחתו המחודשת של האתר לסקי, וזה צפוי להיות המצב גם לאחר יממת הגשם והשלג הזו. מנכ"ל אתר החרמון שאול אוחנה בירך על ההפתעה הלבנה. "הכל פה לבן פתאום, אחרי ינואר יבש מאוד", אמר 

שיא הגשם מאחורינו ובתל אביב ובירושלים עוד ייתכן גשם מקומי בשעות הקרובות, אך לא מעבר לכך. מהצהריים ועד הערב הגשם יתרכז בצפון הארץ, והטמפרטורות יישארו נמוכות. בהמשך השבוע וגם בסוף השבוע מזג אוויר ישוב לסורו בינואר אביבי זה, והטמפרטרות יעלו.