טרגדיה בצפון: בת 7 מתה לאחר ניתוח להוצאת שקדים

פרסום ראשון: ילדה מהיישוב בועיינה-נוג'ידאת עברה את ההליך הכירורגי בבית החולים כרמל בחיפה ולאחריו שוחררה לביתה, אז סבלה מדימום ופונתה לביה"ח פוריה בטבריה - שם נקבע מותה. מפוריה נמסר: "הצוות עבד כשעתיים בניסיון להחיותה, אך לצערנו לא הצליח". בית החולים כרמל: "מהלך הניתוח התקיים בצורה סדירה ותקינה"

אילוסטרציה (רויטרס)

טרגדיה בצפון: ילדה בת שבע מהיישוב בועיינה-נוג'ידאת בגליל התחתון מתה הבוקר (חמישי) בבית החולים פוריה בטבריה כתוצאה מסיבוך של ניתוח להוצאת שקדים שעברה לפני יומיים בבית החולים כרמל בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יודגש כי בתום ההליך הכירורגי בבית החולים כרמל שוחררה הילדה לביתה, אך אז ככל הנראה סבלה מדימום קשה ומצבה הלך והידרדר. היא פונתה לבית החולים פוריה ללא דופק או נשימה. "למרות זאת, הצוות עבד כשעתיים בניסיון להחיותה, אך לצערנו לא הצליח".

מבית החולים כרמל נמסר בתגובה: "הילדה התקבלה לניתוח שקדים אלקטיבי בצורה מסודרת. מהלך הניתוח התקיים בצורה סדירה ותקינה והילדה אושפזה ללילה בבית החולים לצורך השגחה כמקובל. למחרת הניתוח היא נבדקה על-ידי רופא בכיר. בבדיקה זו לא נמצאה כל בעיה חריגה והיא שוחררה לביתה בצורה מסודרת עם תכנית להמשך מעקב וטיפול
ועם הוראות מפורטות מה לעשות במקרי של דימום או החמרה במצב הרפואי.

"על-פי בדיקה ראשונית של פרטי האשפוז בבית החולים כרמל לא נראית כרגע בעיה בהתנהלות הניתוח, בהשגחה ובמהלך שחרור הילדה. בית החוליםם כרמל דיווח למשרד הבריאות וממשיך לבדוק את פרטי המקרה. תנחומינו הכנים למשפחה".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "המקרה דווח והמשרד יבחן את נסיבות הפטירה ובהתאם לכך ישקול הקמת ועדת בדיקה".