איך אפשר לחסוך בביטוחי הבריאות?

רוב הישראלים מחזיקים יותר מביטוח רפואי אחד - ביטוח רגיל, ביטוח משלים, ביטוח פרטי - אבל המומחים טוענים שאין בכך צורך. לטענתם ניתן לוותר על חלק מהם ולחסוך כסף. צפו: כך תוכלו לחסוך על ביטוח הבריאות שלכם

רבים מהישראלים יכולים לחסוך עשרות שקלים בחודש בשיחת טלפון אחת. הסיבה: רוב הישראלים מחזיקים ביטוח משלים של קופת החולים, לחלקם יש גם ביטוח פרטי - אך הם לא יודעים שיש דברים חופפים בשני הביטוחים, ולעתים ניתן לוותר על מי מהם ולחסוך לא מעט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ל-80% מהישראלים יש ביטוח משלים בקופות החולים. לכל קופה מותר למכור רק שני סוגים של ביטוחים כאלה (כמו "מושלם" ו"פלטינום" של הכללית). ד"ר אודי פרישמן, מומחה לביטוחי בריאות, מסביר את הבעיה: "הישראלים ישר הולכים לקנות את הביטוח היקר יותר, מבלי לחשוב אם זה באמת מה שצריך".

במקרים רבים באמת אין בכך צורך - אם יש ביטוח פרטי בנוסף לביטוח המשלים של הקופה, ממילא המבוטחים מכוסים ובמקרים רבים מספיק הביטוח המשלים הזול יותר של הקופה. בביטוחים המשלימים היקרים יותר יש יותר הטבות, אך ל-40% מהישראלים שמחזיקים ביטוח פרטי ייתכן ואין צורך בביטוח המשלים היקר של הקופה כי ההטבות שלא נמצאים בביטוח הפרטי.

"להערכתי יש מאות אלפים במדינת ישראל שמסתובבים עם ביטוחים משלימים יקרים ללא צורך, וחבל על הכסף", מסכם פרישמן. בביטול של הביטוח המיותר בקופת החולים ניתן לחסוך לא מעט כסף.