התחזית: שבת אביבית וחמימה

הכינו את הנעליים וארזו את התיקים: במהלך סוף השבוע צפוי מזג אוויר אביבי ונאה עם עלייה בטמפרטורות. מזג האוויר יהיה נוח לטיולים ולפעילות מחוץ לבית. באמצע השבוע הבא תגיע מערכת חורפית קצרה לאזור, וגשמים מקומיים יירדו בעיקר בצפון הארץ

מזג אוויר מתאים לטיולים בסופ"ש. ארכיון (עמיר אלוני)

כבר יותר מחודש עבר מאז הסופה הגדולה שפקדה את ישראל, וגם בסוף השבוע הקרוב לא נראים ענני גשם באופק. במהלך סוף השבוע צפוי מזג אוויר נאה ואביבי עם עלייה בטמפרטורות. השבת צפויה להיות אביבית, נוחה ומתאימה לטיולים ולפעילות מחוץ לבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום ראשון עדיין יהיה חמים ויבש ואובך יחדור לאזורנו מדרום. האובך יימשך גם בשני אך ייתכן כי במהלך היום יחל לרדת גשם מקומי. בשלישי גשם יחל לרדת בדרום ובמרכז ויתפשט צפונה - שם יירדו עיקר המשקעים.

המערכת החורפית בשבוע הבא צפויה לחלוף במהירות שכן מדובר במערכת קצרה שתביא כמות גשם קטנה יחסית. המערכת בשלישי תלווה בסופות רעמים וברקים מקומיות.

ברביעי ובחמישי צפוי להיות מזג אוויר קריר עם אפשרות לגשם מקומי בצפון. למרות הגשם הקרב, ועל אף הסערה הגדולה שהכתה בישראל בחודש שעבר, הדבר לא ישנה את מצבם העגום של מקורות המים בצפון הארץ מאחר וחודש ינואר היה חודש שחון במיוחד. 

היום יהיה מעונן חלקית בעננות גבוהה והטמפרטורות יעלו מעט. בקצרין צפויות 17 מעלות, בצפת 15, בחיפה 17, בתל אביב 19, בירושלים 16 מעלות, בבאר שבע 18 ובאילת 22 מעלות.